Hľadať...

5 faktov o značke Juicy Couture – spoznajte fenomén ikonických velúrových športových súprav

3 min.

Značka Juicy Couture, známa najpopulárnejšou športovou súpravou v histórii, je popisovaná ako ležérna a zároveň luxusná. V prvej dekáde roku 2000 najväčšie hviezdy vrátane Madonny, Britney Spears, Jennifer Lopez a Paris Hilton nosili súpravy so sloganmi posiatymi lesklými kamienkami. Je rok 2024 a oblečenie s logom Juicy Couture je stále mimoriadne módne, najmä v posledných sezónach, kedy vidíme návrat Y2K trendov.

festival

Juicy Couture – aká je to značka a aký je fenomén oblečenia s lesklými nápismi? Vydajte sa s nami na cestu späť do začiatku 21. storočia, aby ste našli odpovede na tieto otázky!

Natrafili ste na Juicy Couture oblečenie, parfumy či kabelky a zaujíma vás, o akú spoločnosť ide? Tu je odpoveď! Túto značku založili v roku 1997 v Los Angeles dve kamarátky: Pamela Skaist-Levy a Gela Nash-Taylor. Ženy spájala vášeň pre módu a podobný štýl a ich prvým produktom boli pohodlné tehotenské nohavice a priliehavé tričká.

V roku 2001 navrhla značka slávnu velúrovú športovú súpravu. Jedna z nich bola vyrobená špeciálne pre Madonnu a bol na ňom nápis Madge (anglická skratka pre „your majesty“, ako sa kráľovnej popu hovorilo, keď žila vo Veľkej Británii). Ako si ľahko domyslíte, keď sa speváčka ukázala na verejnosti v súprave Juicy Couture, obľuba značky výrazne vzrástla. V nasledujúcich rokoch sa k fanúšikom velúrových súprav pridalo viacero hviezd, ktoré ich nosili nie preto, že im za to platili, ale preto, že sa im jednoducho páčili.

Určite si pamätáte na časopisy ako Bravo či Popcorn. Práve tam, ešte pred érou Instagramu, sme mohli vidieť fotografie našich obľúbených hviezd, ako sa prechádzajú po známej Rodeo Drive so šálkou kávy Starbucks. V prvej dekáde roku 2000 boli tieto časopisy plné fotografií speváčok a herečiek, ktoré mali na sebe slávne velúrové súpravy Juicy Couture. Britney Spears, Christina Aguilera a J. Lo prinútili každého z nás mať v šatníku aspoň jeden zamatový komplet lesklými kamienkami.

Potom sa súprava, ktorá bola predtým vyhradená do telocvične alebo na relax doma, stala mimoriadne módnym každodenným outfitom. Hviezdy ju nosili s teniskami, žabkami a značkovou kabelkou typu baguette. Tento štýl sa stal ikonickým symbolom začiatku rokov 2000 a vďaka návratu Y2K trendov ho teraz znovu vytvárajú špičkové it-girls.

Britney Spears vo velúrovej súprave Juicy Couture
Photo by Frazer Harrison/Getty Images

Keď sa píše o Juicy Couture, nemožno nespomenúť podiel popkultúry na obrovskom úspechu značky. Hviezdy kráčajúce po uliciach Los Angeles v zamatových športových súpravách boli len špičkou ľadovca, vďaka ktorému sa značka stala tak populárnou. Kde inde by sme mohli vidieť ikonické zamatové súpravy? Tu je niekoľko príkladov:

  • v roku 2003 sa Paris Hilton a Nicole Richie objavili v rôznych farbách a štýloch športových súprav Juicy Couture v programe „Simple Life“;
  • v roku 2004 sa zamatová súprava od Juicy Couture objavila aj vo filme “Mean Girls”;
  • v roku 2009 sa Jennifer Lopez objavila v ružovej športovej súprave Juicy Couture s krátkymi šortkami vo videoklipe k piesni „I’m real“;
  • v roku 2019 poskytla Paris Hilton rozhovor pre Vogue, v ktorom hovorila o svojom ikonickom vzhľade so športovou súpravou Juicy Couture a o svojej skutočnej posadnutosti týmto kusom oblečenia.

Lesklý nápis „Juicy Couture“ posiaty striebornými kamienkami, ktorý sa objavuje na nohaviciach aj mikinách, nie je jediným logom, ktoré značka používa už mnoho rokov. Pôvodné logo značky znázorňovalo horských teriérov (pretože zakladateľky značky milujú psov a toto plemeno) držiace štít so srdiečkami a nápismi Love P&G (prvé písmená mien zakladateliek). V hornej časti loga bola korunka a celý názov značky: „Juicy Couture”.

V súčasnosti je vzhľad loga mierne odlišný – nápis P&G bol nahradený srdiečkami a písmenom “J” a vo vnútri sa objavil ďalší drobný teriér, ktorý dizajnéri značky podpisujú oblečenie a doplnky rôznymi variantmi loga: niekedy je plné logo (najmä na tričkách) a inokedy len „Juicy“.

logo znacky Juicy Couture
Logo značky Juicy Couture zobrazuje psov rasy horský teriér a korunu.

Hoci nemožno poprieť, že velúrové športové súpravy sú vlajkovou loďou značky Juicy Couture, jej sortiment dostupný na MODIVO nám ponúka oveľa viac! Celý štýl značky Juicy Couture je poctou trendom Y2K. Vďaka generácii Z (pre ktorú móda začiatku rokov 2000 nie je návratom, ale niečím úplne novým) je tento štýl zo sezóny na sezónu čoraz obľúbenejší. Čomu sa teda oplatí venovať pozornosť?

V prvom rade crop topy v odtieňoch krémovej alebo jemných pastelových s logom šperku, ktoré v kombinácii s cargo nohavicami či parachute vytvoria módny look inšpirovaný štýlom Britney Spears z čias „Hit me baby one more time”. Kombináciou trička Juicy Couture a džínsov s nízkym pásom dosiahnete každodenný styling založený na estetike rokov 2000. Inšpiráciou, ako nosiť trendy zo začiatku milénia, sú: Bella Hadid, Dua Lipa alebo Kylie Jenner.

Dúfam, že už viete, odkiaľ pochádza fenomén velúrových súprav Juicy Couture. Na MODIVO ich nájdete v mnohých módnych farbách!

Mohlo by sa vám páčiť >>> Štýl Y2K – pozrite si najobľúbenejšie elementy šatníka v štýle rokov 2000

Trendy a Tipy
Insta News