Hľadať...

Tommy Hilfiger – čo sa oplatí vedieť o ikone amerického preppy štýlu?

Medzi obľúbenými americkými značkami premium vedie značka Tommy Hilfiger. Jej poznávacím znamením sú tri farby v logu: biela, červená a námornícka modrá a kolekcie inšpirované oblečením študentov vynikajúcich univerzít Ivy League. Práve vďaka nim sa Tommy Hilfiger stal synonymom preppy štýlu, teda športovej elegancie v rafinovanom vydaní. Čo všetko má značka v sortimente a ako spoznáte, či je oblečenie s logom značky originálne? Dozviete sa v článku nižšie.

Kultové mikiny, hodinky a kabelky Tommy Hilfiger sú obľúbenými doplnkami celebrít a influencerov z celého sveta. Spoznajte históriu a sortiment americkej značky a naučte sa správne vyslovovať jej názov.

Tommy Hilfiger je americký dizajnér z írskej rodiny, ktorý si otvoril svoj prvý butik People’s Place vo veku 20 rokov. Toto miesto bolo veľmi obľúbené, no v dôsledku zmien na trhu po niekoľkých rokoch prestal existovať a Tommy sa presťahoval do New Yorku. V roku 1985 s pomocou podnikateľa Mohana Murjaniho založil značku podpísanú vlastným menom. Hilfiger chcel, aby klasická elitná americká móda nabrala viac farieb a stala sa modernejšou, takže jeho prvá kolekcia pozostávala z moderných košieľ, chino nohavíc a odevov, ktoré tvoria základ preppy štýlu.

Zena v obleceni a s kabelkou Tommy Hilfiger

Fot. Tlačové materiály

Kľúčom ku všetkým kolekciám Tommy Hilfiger je spojenie pohodlia a klasického dizajnu v mierne luxusnom štýle. Strihy oblečenia odkazujú na športy ako tenis, golf, squash či plachtenie a polokošele a mikiny Tommy Hilfiger sa rýchlo stali kultovými produktmi značky. V súčasnosti je ponuka značky veľmi bohatá. V butikoch a internetových obchodoch nájdete topánky, bundy, kabelky a mimoriadne široký výber oblečenia a doplnkov s logom značky.

Mnoho ľudí sa pýta, ako správne čítať názov značky Tommy Hilfiger, ktorý sa na prvý pohľad zdá veľmi komplikovaný. Neexistuje tu žiadna filozofia a meno dizajnéra by sa malo vyslovovať presne tak, ako je napísané, s prízvukom na prvej slabike – TOMI HIL-FI-GER.

Muz v obleceni a s taskou Tommy Hilfiger

Fot. Tlačové materiály

Ako to už pri obľúbených značkách premium býva, nepoctiví predajcovia na nich chcú zarobiť predajom falošného tovaru. Ako teda rozlíšiť falzifikát Tommy Hilfiger od originálu? Prvým varovným signálom by mala byť príliš nízka cena. Ak hľadáte akcie na bundy alebo hodinky Tommy Hilfiger, venujte pozornosť zľavám – nemôžu byť príliš veľké, napríklad do – 90%. Za najvyššiu kvalitu si musíte zaplatiť, takže takéto zľavy nečakajte.

Mlady muz v obleceni Tommy Hilfiger

Fot. Tlačové materiály

Ďalším krokom je starostlivá kontrola loga produktu. Autentická ochranná známka by mala byť dokonale obdĺžniková a starostlivo lemovaná. Falošné logá majú často zmenený tvar, vyčnievajúce vlákna a preklepy v názve značky. Najnovším patentom na identifikáciu falzifikátu Tommy Hilfiger je kontrola sériového čísla produktu. Ak je na vnútornej strane a kartónovom štítku rovnaký kód, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o originálny produkt. Určite nakupujte v overených internetových obchodoch, ktoré spolupracujú s prémiovými značkami. Na MODIVO nájdete len originálne oblečenie a doplnky prestížnych značiek z celého sveta.

Za ohromujúcim úspechom značky stoja nielen vynikajúce kolekcie oblečenia, ale aj dobre pripravené reklamné kampane s účasťou hviezd. Na propagácii značky Tommy Hilfiger sa podieľal napr. Snoop Dogg, Mariah Carey, Zendaya, Leonardo DiCaprio a Beyoncé. V roku 2015 sa Tommy spojil s topmodelkou a influencerkou Gigi Hadid, ktorá sa potom stala ambasádorkou značky a o rok neskôr vytvorila s dizajnérkou vlastnú kolekciu. Projekty boli pozitívne prijaté módnym svetom a s nadšením ich nosili známe osobnosti a influenceri.

Gigi Hadid, Bella Hadid a Tommy Hilfiger

Fot. Kevin Mazur via Getty Images

Tommy Jeans je jednou zo značiek v portfóliu americkej značky Tommy Hilfiger, ktorá vznikla ako reakcia na potreby mladých mileniálov a generácie Z. Do roku 2018 sa značka volala Hilfiger Denim. Jej logo obsahuje aj ikonickú vlajku a kolekcie sú založené na rovnakých farbách. Čím sa tieto dve značky líšia, je sortiment. Tommy Jeans ponúka menej formálne oblečenie, vrátane mikín s ikonickým logom, džínsových nohavíc, búnd, sukní a doplnkov – šiltovky, opasky, peňaženky a ruksaky.

Mohlo by sa vám páčiť >>> 5 módnych dámskych tričiek na sezónu jar-leto 2022, ktoré nesmú chýbať vo vašom šatníku!

Hlavná fotografia: Randy Brooke via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News