Hľadať...

Black Friday 2022 – na kedy vychádza a aké akcie si treba všímať? Poradíme vám!

Nemôžete sa dočkať jesenno-zimných výpredajov? Máme pre vás dobrú správu! Míľovými krokmi sa blíži jeden z najdôležitejších dní pre lovcov zliav. Reč je o Black Friday, čiže Čiernom piatku, ktorý bude tento rok 25. novembra. Odkiaľ sa vzal tento názov a čo sa oplatí kúpiť počas tohtoročných akcií? Dozviete sa to v tomto článku. Čítajte ďalej!

Zistite, prečo sa Čierny piatok teší takej popularite a aké produkty kúpite lacnejšie na MODIVO počas Black Friday 2022.

Prečo Black Friday? Odkiaľ sa vzal názov dňa plného akcií?

November je už niekoľko rokov horúcim mesiacom pre lovcov zliav. Všetko kvôli „Čiernemu piatku”, čiže špeciálnemu dňu výpredajov, kde sa zľavy šplhajú až do výšky 60%. Zaujíma vás, kto vymyslel Black Friday? Myšlienka Black Friday, podobne ako Halloween a Valentín, vznikla v Spojených štátoch. Prvý piatok po Dni vďakyvzdania je pre milióny Američanov začiatkom predvianočných nákupov a výnimočnou príležitosťou získať vianočné darčeky za akciové ceny.

black friday

A odkiaľ pochádza názov „Black Friday”? Existuje niekoľko teórii. Jedna z nich hovorí o tom, že Čierny piatok súvisí s vlnou neprítomnosti zamestnancov na pracovisku, ktorá nastala po Dni vďakyvzdania. Ďalšia teória tvrdí, že názov je odvodený od čierneho atramentu, ktorým sa zaznamenávali príjmy spoločnosti. Jedným z najviac pravdepodobných dôvodov vzniku názvu „Black Friday” sa javí ten, ktorý hovorí o davoch ľudí smerujúcich do mestských nákupných centier. Vytvárali sa obrovské zápchy a na uliciach bolo doslova „čierno” od áut.

Kedy je Black Friday 2022 a aké akcie môžete očakávať na MODIVO?

MODIVO sa opäť zapojí do zľavovej akcie, počas ktorej si môžete kúpiť módne oblečenie a doplnky lacnejšie až o 60%! Zaujíma vás, kedy je Black Friday? V tomto roku sa výpredajové šialenstvo alebo Black Friday bude konať 25. novembra, no vieme, že 24 hodín často nestačí na to, aby ste si splnili svoje nákupné sny, a tak na vás na MODIVO čakajú špeciálne zľavy počas celého novembra.

Výpredaje Black Friday sú skvelou príležitosťou na nákup oblečenia a doplnkov prémiových značiek ako Guess, Polo Ralph Lauren, Calvin Klein Jeans, adidas či Vans za neskutočne nízke ceny. Chcete byť informovaní o akciách? Prihláste sa k odberu nášho newslettera, ktorý vás bude včas informovať o všetkých obchodných akciách a zároveň získate -15% na prvý nákup.

Čo sa oplatí kúpiť počas akcie Black Friday?

Kúpili ste si opäť čierny sveter iba preto, že bol zlacnený o 70%? Asi každý z nás sa už chytil do pasce výpredajov. Internetové a kamenné obchody lákajú obrovskými zľavami počas Čierneho piatku a preto je veľmi jednoduché urobiť nepremyslený nákup. Pýtate sa, či sa v takom prípade oplatí nakupovať počas Black Friday? Určite áno! Nákupy počas bláznivého piatka berte ako investíciu a zamerajte sa na kvalitné veci, ako sú kašmírové alebo vlnené svetre, ktoré si môžete kúpiť vo výpredaji za atraktívnu cenu.

black friday

Čo sa oplatí kúpiť počas Black Friday? Urobte si zoznam a oblečenia a doplnkov, ktoré vám chýbajú v šatníku a už dávno ste mali v úmysle kúpiť si ich. Hľadáte teplý kabát na jeseň? Počas výpredajového šialenstva si môžete kúpiť vlnené vrchné oblečenie so špeciálnymi zľavami! Počas Black Friday na vás čakajú aj dámske zimné bundy za akciovú cenu. Pýtate sa, ktorý model si vybrať? Prečítajte si náš článok, v ktorom nájdete tie najmódnejšie bundy na jeseň a zimu. Hľadáte vianočný darček pre svojho priateľa, brata alebo otca? Dobrým nápadom budú značkové pánske hodinky. Mamu a kamarátku zasa určite poteší kabelka Guess, ktorú kúpite v rámci výpredaja Black Friday za výhodnú cenu. Ak je obuv na vašom nákupnom zozname, určite si pozrite, aké sú najmódnejšie topánky tejto sezóny. Oplatí sa zoznámiť sa aj s trendmi na sezónu jeseň-zima 2022/2023 a zamerať sa na oblečenie a doplnky z tohto zoznamu. Veľa štastia!

 

Black Friday, Black Week a Cyber Monday? O čo vlastne ide?

Black Friday k nám prišiel zo zámoria a z roka na rok sa stáva populárnejším. Niet sa čomu čudovať! Internetové a kamenné obchody nás lákajú na skvelé zľavy a zníženie cien je skvelou príležitosťou na nákup vianočných darčekov pre ňu a pre neho, ako aj na doplnenie šatníka na nadchádzajúcu sezónu. Na začiatku bol Black Friday len jedným dňom, kedy sme mohli očakávať veľké zníženie cien. Avšak s rastúcou popularitou Čierneho piatku začali obchody predlžovať trvanie akcie na celý víkend, dokonca týždeň. Odtiaľ pochádza názov „Black Week”. Podnikatelia nezabudli ani na zákazníkov, ktorí nakupujú online. Prvý pondelok po sviatku Vďakyvzdania sa nazýva „Cyber Monday” a je známy početnými výpredajmi, ktoré ponúkajú najmä internetové obchody. V tomto roku „Cyber Monday” pripadá na 28. novembra. Špeciálne pre vás MODIVO pripravilo na tento deň výnimočné zľavy!

black friday

Hlavná fotografia: Denis Doyle/via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News