MID SEASON SALE! Zľavy do -30%

Hľadať...

Trendy jeseň-zima 2023/2024: najmódnejšie dámske kabáty priamo z prehliadkových mól

2 min.

Prečo v móde milujeme sezónu jeseň-zima? Sú to určite teplé, hrejivé materiály, na dotyk príjemné svetre a … štýlové dámske kabáty. Trendy jeseň-zima 2023/2024 jasne predpovedajú, že dlhšie vrchné oblečenie bude v nadchádzajúcej sezóne balansovať na hrane známej klasiky prepletenej s retro štýlom, no s nádychom futurizmu. Nebude chýbať veľa prekvapení, ale aj osvedčených riešení v súlade so silným trendom „tichého luxusu“. Aké sú najmódnejšie dámske kabáty, ktoré čoskoro uvidíme v uliciach? Čítajte nižšie.

Nadčasové kožuchy, duffle kabáty a umelé kožušiny sú len niektoré z popredných trendov medzi dámskymi kabátmi na sezónu jeseň-zima 2023/24.

MSS

Pri pohľade na trendy z prehliadkových mól tých najväčších dizajnérov si rozhodne môžeme všimnúť množstvo odkazov na trend quiet luxury. Jednoduché kabáty vyrobené z najkvalitnejších materiálov dominovali na mólach špičkových návrhárov. Minimalistické štýly sa objavili v základných farbách: nesmrteľná čierna, elegantná krémová a noblesná hnedá. Dámske kabáty na jeseň a zimu 2023/2024 navrhnuté v duchu „quiet luxury“ môžete obdivovať na mólach tých najvýznamnejších módnych domov: od Givenchy po Max Mara.

modelka na móle Givenchy v módnom dámskom kabáte

Givenchy – Photo by Marc Piasecki/WireImage/ Getty Images
modelka v dlhom kabáte Max Mara

Max Mara – Photo by Justin Shin/Getty Images

Pred rokom nás očarili vrchné odevy v štýle Trinity a Neo z “The Matrix”, aby sme si ich v nadchádzajúcej sezóne obľúbili ešte viac! Tentokrát však dámske kožené kabáty na jeseň a zimu 2023/2024 z prehliadkových mól potešia množstvom strihov a farieb. Kožené kabáty predviedli špičkové módne domy ako Alexander Mc Queen, Etro či Bottega Veneta. Aké konkrétne? So strihom Ramones s motorkárskymi vypchávkami a cvočkami, modelmi pripomínajúcimi dokonale ušité šaty alebo jednoduchými jednoradovými strihmi so širokou líniou ramien. Čo sa týka farieb, jednotkou zostáva klasická čierna a čokoládovo hnedá.

modelka na móle v dámskom koženom kabáte

Alexander McQueen – Photo by Yanshan Zhang/Getty Images

Každú jesennú a zimnú sezónu sa do našich šatníkov vracajú teplé, hrejivé kusy oblečenia. Pri výbere dámskych kabátov na jeseň a zimu 2023/24 sa zameriame na umelú kožušinu, hrejivú ako nikdy predtým! Pravidlo číslo 1: malo by to byť hrejivé, ale aj elegantné. Ako to vieme? V prvom rade z prehliadkových mól značiek ako Prada, Gucci či Burberry, ktoré na svojich mólach prezentovali len syntetické verzie kožušiny, rovnako krásne ako tie zvieracie. Po akých farbách siahnuť? Tie v neutrálnych farbách budú investíciou na roky, no na prehliadkových mólach sme mohli obdivovať aj kožušiny v odtieňoch fialovej, oranžovej či čiernobiele varianty ako tie od Gucci, pripomínajúce Cruellu De Vil.

modelka na móle v dámskej umelej kožušine

Gucci – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Ak ste fanúšičkou klasiky, určite vás poteší, že medzi módnymi kabátmi na jeseň a zimu 2023/2024 je množstvo návrhov klasických modelov s károvanou potlačou. Ich spoločným znakom je dĺžka: siahať majú pod kolená, najlepšie po členky. Módny dom Chanel predstavil dlhé kárované kabáty s dvojradovými gombíkmi v tlmených farbách. Ide o nadčasový strih, ktorý dokonale zapadá do štýlu old money. Káro zdobilo kabáty aj na prehliadkovom móle Etro či Max Mara.

modelka na prehliadkovom móle Chanel v kockovanom kabáte

Chanel – Photo by Pascal Le Segretain/Getty Images
modelka na prehliadkovom móle Etro v károvanom kabáte a širokých nohaviciach

Etro – Photo Estrop by Getty Images

Bude to opäť ich sezóna! Dámske kožuchy v retro štýle a fantasy modely s golierom so zvieracou potlačou sú späť. Tento typ vrchného oblečenia sa objavil na mólach najluxusnejších módnych domov ako Dior, Saint Laurent či Chloe. Trendsetterky sa určite potešia a vytiahnu ich z dna šatníka. Dámsky kožuch je dokonalým vrchným oblečením na každodenné nosenie: zahreje vás aj v tých najmrazivejších dňoch. Casual outfitu navyše dodá módny charakter a preto si ho ceníme!

modelka na prehliadkovom móle v dlhom kožuchu

Chloe – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Náš zoznam uzatvárajú kabáty širokého hranatého strihu. Ich spoločným znakom je mimoriadny komfort nosenia a široký obvod okolo brucha a bokov umožňuje obliecť si pod neho, čo len chcete. Box coats na jeseň a zimu 2023/2024 sa objavili na mólach mnohých módnych domov. Počas prehliadky Prada sme mohli obdivovať tieto modely v štýle duffle coat so zapínaním v štýle Paddington Bear. Louis Vuitton zase navrhol varianty s koženými vložkami na ramenách.

model v hrubom béžovom kabáte so zapínaním v štýle Paddington Bear

Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images
modelka v sivom oversize kabáte s koženými vsadkami

Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Hlavná fotografia: Thierry Chesnot via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News