Hľadať...

Tento model šľapiek Hermès stále nevychádza z módy. Zoznámte sa s jeho obmenami od top značiek

Šľapky Hermès Oran sú absolútnym bestsellerom, odkedy sa koncom 90. rokov objavili na móle tohto francúzskeho módneho domu. Zdá sa, že ich obľuba každým rokom rastie, a preto aj špičkové značky začali navrhovať vlastné obmeny – rovnako štýlové a kvalitné. Špeciálne pre vás sme zostavili ich prehľad v nasledujúcom článku.

Charakteristické kožené remienky v tvare písmena H na chodidle sú charakteristickým znakom šľapiek Hermès Oran.

Prezeráte si fotografie celebrít, blogeriek a modeliek v spomínaných obyčajných kožených šľapkách a čudujete sa, odkiaľ sa berie všetok tento ošiaľ? No odtiaľto – z kombinácie nadčasovej jednoduchosti a najvyššej kvality spracovania. Šľapky navrhnuté v roku 1997 Pierrom Hardym sa vyznačujú jemným odkazom na meno francúzskej značky Hermès – ich prúžky tvoria písmeno “H”. Tento neškodný nápad si získal srdcia žien v 90. rokoch. V súčasnosti nosia šľapky Oran takmer všetky francúzske it-girls. Môžete ich vidieť aj na nohách “anjelikov” Victoria’s Secret či v šatníkoch sestier Hadid.

Jeremy Moeller / via Getty Images

Jeremy Moeller / via Getty Images

Ako nosiť šľapky v štýle Hermes Oran? Ktoré značky ponúkajú najzaujímavejšie obmeny? Čítajte ďalej.

Christian Vierig / via Getty Images

Christian Vierig / via Getty Images

Klasické čierne šľapky Hermès Oran sa hodia prakticky ku každému outfitu. Od vzdušných šiat v letnom štýle až po komplety s cigaretovými nohavicami či dokonca k dámskym kostýmom.

Hollywood To You/Star Max / via Getty Images

Hollywood To You/Star Max / via Getty Images

Karamelové kožené šľapky v štýle francúzskeho módneho domu sa najlepšie hodia k bielej a k outfitu, ktorý má niektoré odtiene zemitej farebnej palety (béžová, khaki atď.). Sú však o niečo menej elegantné ako tie čierne.

Edward Berthelot / via Getty Images

Edward Berthelot / via Getty Images

Biele šľapky v štýle Hermès sú ultramoderným návrhom. Skvele sa budú hodiť k ľanovým šortkám a šatám, ako aj k total look v bielej, ecru alebo béžovej farbe.

Hlavná fotografia: Jeremy Moeller / via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News