Hľadať...

Módne pokrývky hlavy na leto 2022 – bucket hat a slamený klobúk sú must-have tejto sezóny!

2 min.

Letné klobúky nás sprevádzajú nielen počas dovolenkových výletov, ale sú aj súčasťou mestských outfitov a tohtoročná letná sezóna nám dáva veľký priestor na ich výber. Módne budú ažúrové aj slamené klobúky v boho štýle, hodvábne šatky uviazané na hlave, ale aj bucket hats s logom v glamour vydaní. Pýtate sa, ktorý model si vybrať? Čítajte a inšpirujte sa.

Túto sezónu popredné influencerky a najväčšie módne domy propagujú množstvo módnych klobúkov, takže si určite vyberiete niečo pre seba!

festival

Kultový bucket hat Prada, ktorý na jeseň nosili všetky štýlové influencerky, získal svoju letnú verziu. Hovoríme o ažúrovom klobúku pripomínajúcom ten vyrobený háčkovaním, ktorý je dokonalým doplnkom hippie a boho outfitu. Vyberte si farebný model v trende dopamine dressing – oranžový, zelený alebo ružový klobúk bude tou najlepšou voľbou na leto 2022.

Zena s azurovym bucket hat od Prada

Fot. Jeremy Moeller via Getty Images

It-girls ažúrové klobúky považujú za doplnok ku každodennému outfitu, nosia ich na mestské pikniky v parku, letné prechádzky pri jazere a dokonca aj na večer s priateľmi.

Slamený klobúk s veľkým okrajom je klasikou, pokiaľ ide o letné klobúky. Dlho slúžil najmä ako ochranná funkcia počas letných výletov, pričom sa hodí aj k mestskému outfitu. Stačí si ho dať k módnym čiernym šatám s výrezmi alebo k elegantnému outfitu s oversize blejzrom, aby ste vyzerali štýlovo aj na dennej báze. Nasaďte si slamený klobúk s viazaním alebo k nemu pridajte ozdobnú hodvábnu šatku.

Zena v ciernych satach so slamenym klobukom

Fot. Edward Berthelot via Getty Images

Logománii sa stále darí, o čom svedčia kolekcie najväčších módnych domov na sezónu jar-leto 2022. Nechýbali letné čiapky a neustále tam kraľujú bucket hats – tentoraz v glamour verzii. Bavlnené klobúky v tvare vedierka sú túto sezónu celé pokryté logom značky alebo majú vpredu viditeľný znak – ako tie od Prada, Fendi alebo Dior. Stačí sa pozrieť na dovolenkový outfit popredných influenceriek a uvidíte, že tomuto letu budú vládnuť klobúky s logom.

Zena s bucket hat s logom

Fot. Streetstyleshooters via Getty Images

K módnym pokrývkam hlavy na leto patria nielen klobúky a čiapky, ale aj šatky. Trend hodvábnych šatiek uviazaných okolo hlavy sa plynule presunul z ulice na prehliadkové móla a vplyv štýlov Y2K na súčasnú módu tu nebol bez významu.

Zena s hodvabnou satkou na hlave

Fot. Christian Vierig via Getty Images

Túto sezónu nosíme vzorované šatky v elegantnom štýle – po vzore ruských bábušiek s viazaním pod bradou – a hladké modely v intenzívnych farbách, v súlade s trendom dopamine dressing. Neváhajte a smelo siahnite aj po džínsových šatkách ladiacich so streetwear outfitmi v atmosfére rokov 2000.

Zena s ciernou siltovkou

Fot. Streetstyleshooters via Getty Images

Kedysi sa nosili len k športovým outfitom, dnes sú jedným z najmódnejších doplnkov aj k šatám a elegantným vysokým opätkom. Šiltovky, veď o nich hovoríme, sa stali súčasťou módnych pokrývok hlavy – nielen na leto. Túto sezónu sa do módy vracajú sieťované šiltovky, do ktorých sa zbláznili aj influencerky.

Mohlo by sa vám páčiť >>> Trendy leta 2022, ktoré môžeme vidieť v uliciach svetových metropol módy. Toto je oblečenie a doplnky, ktoré nosia top it-girls!

Hlavná fotografia: Christian Vierig via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News