Letné festivaly začínajú ZISTIŤ VIAC

Hľadať...

Najmódnejšie šaty na leto 2022 – aké modely si vybrať a ako ich nosiť?

2 min.

Trendy na sezónu jar-leto 2022 sú nám vďaka svetovým prehliadkovým mólam aj pouličnej móde dobre známe. Vieme nielen to, aké oblečenie, topánky a doplnky budú kraľovať tejto sezóne, ale aj to, aké najmódnejšie šaty na leto 2022 sa oplatí zaradiť do šatníka. Vybrali sme 4 top modely s inšpiráciami, ako ich nosiť.

festival

Počas leta 2022 nebudú jednoduchým čiernym šatám chýbať nevšedné výrezy, strieborná bude opäť v kurze, klasická letná biela stále nevychádza z módy a nebude chýbať ani transparentnosť priamo z 90. rokov.

Tieto šaty v posledných mesiacoch ovládli šatníky celebrít, popkultúry aj Instagramu, no súdiac podľa modelov na prehliadkovom móle na sezónu jar-leto 2022, čierne šaty typu cut outs, teda s nepravidelným strihom, si zamiluje aj ulica. Módni kritici o tom nepochybujú – keďže sa tento model šiat objavil u Versaceho, Victorie Beckham, Roberta Cavalliho či Burberry, bude určite jedným z najžiadanejších. Už ich môžeme vidieť aj v ponuke značkových obchodných reťazcov. Ako ich nosiť? S čiernymi sandálmi alebo šľapkami na hrubej podrážke, prípadne s tými v kontrastných farbách.

Zena v ciernych satach s vyrezmi, zelenej bunde, striebornej taske a lakovanych cizmach na podpatku

Christian Vierig via Getty Images

Strieborné šaty po karnevalovom období neschovávajte na dne šatníka, ale radšej ich vytiahnite von. Flitre a trblietavé kamienky sú silným odkazom na estetický hype Y2K gen Z, t. j. módy okolo roku 2000. Strieborné šaty berú letné ulice útokom a sú inšpirované nielen modelmi, ktoré sa objavili na prehliadkových mólach Michaela Korsa, Loeweho či Oscara de la Rentu, ale aj tými, ktoré si pamätáme z popkultúry. Stojí za to pozrieť sa na súčasné outfity Britney Spears alebo Christiny Aguilery. Strieborné šaty nosíme s vyšúchaným denimom v podobe kabeliek, búnd, viest a … čižiem.

Zena v striebornych satach, dzinsovej koseli a topankach na vysokom opatku

Christian Vierig via Getty Images

Unavení zimnou hnedou a sivou, privítajme leto spolu v čistej, dievčenskej bielej. Módni návrhári a tvorcovia trendov hovoria “áno!”, okrem iného aj bielej čipke (Louis Vouitton, Zimmermann), žakáru a výšivkám (Giambattista Valli), zdobeniu šperkami (Valentino) a miniatúrnym bielym minišatám (Laqun Smith). Odvážne siahajú aj po nadčasovej boho klasike s volánmi, z ľahkých materiálov ako je popelín.

Damske biele saty s volanmi, biele tenisky, pletena ciapka a zlta taska

Jeremy Moeller via Getty Images

Pamätáte si naked dress Kate Moss z roku 1993? Modelka si podmanila podujatie týmto jednoduchým, no odhaľujúcim outfitom. Ešte pred rokom bolo v propagovanej priehľadnosti viac romantizmu prejavujúceho sa volámni a drapériou, ktoré síce teoreticky kvôli transparentnosti odhaľovali, no v praxi však nie príliš. V sezóne jar/leto 2022 naked dress nadobúda novú úroveň a už príliš neskrýva, ale zachováva si jednoduchý štýl 90. rokov.

Kate Moss naked dress

Dave Bennet via Getty Images

Mohlo by sa vám páčiť >>> Najkrajšie šaty na svadbu 2022 – inšpirácia z prehliadkových mól

Hlavná fotografia: Christian Vierig via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News