Hľadať...

Kampaň MODIVO Celebrate Yourself – pretože láska začína u seba!

2 min.

Láska k sebe je ten najkrajší darček, aký si môžete dať – a to nielen na Valentína! MODIVO spúšťa kampaň Celebrate Yourself a vyzýva vás, aby ste sa na lásku pozerali v širšom kontexte ako len na partnerstvá. Snaha o rozvoj, akceptovanie nedokonalostí či oslava svojej jedinečnosti sú gestá, ktoré by mali byť každodennou záležitosťou. O tom, že self-love je dôležitá, nás presvedčia hrdinovia našej kampane, ktorých milujeme pre ich jedinečnosť – Olívia, Júlia, Magda, Pavel a Ján.

Zastavte sa a opýtajte sa sami seba: milujete sa? Aj v časoch, keď sa čoraz viac hovorí o self-love, občas zabúdame na svoje potreby a robíme niečo podľa predstáv iných a nie našich. V kampani Celebrate Yourself vás MODIVO vyzýva, aby ste sa zamerali na svoje osobné šťastie a pohodlie, na sebaprijatie a dovolili si byť tým, kým naozaj ste.

festival

Presvedčili sa o tom Olívia, Júlia, Magda, Pavel a Ján, ktorí majú svoj štýl a neboja sa ho ukázať. Farebné outfity, neprehliadnuteľné doplnky a mimoriadna energia, s ktorou kráčajú životom, sa môžu stať inšpiráciou vykročiť vlastnou cestou k sebaprijatiu, pretože krása má mnoho rozmerov!

Čo znamená self-love a ako sa začať akceptovať? Spýtali sme sa na to jednej z našich hrdiniek – Júlie. V rámci fotoprojektu „VZORY“ predstavuje ľudí s vitiligom, ktorý sa naučila mať rada sama na sebe, a ukazuje rôzne podoby krásy. Júlia nám v krátkom rozhovore porozprávala o svojej ceste k sebaprijatiu.

Redakcia: Prečo miluješ samú seba?

Júlia: Je to silné slovo, ale skúsme to! Milujem sa za to, že ma veľmi zaujíma svet. Za to, že mám telo, ktoré mi umožňuje uspokojiť túto zvedavosť: cestovanie, turistika, šport. Mám nohy, ktoré ma odnesú, kam chcem a moje brucho mi umožňuje jesť tak veľa chutných jedál! Zdravé ruky a oči mi umožňujú pracovať s kamerou a vďaka sluchu mám možnosť spoznávať veľa skvelej hudby.

Redakcia: Ktorý moment považuješ za kľúčový v procese sebaprijatia?

Júlia: Je pre mňa ťažké uviesť konkrétny moment, ale pozitívne ma ovplyvnili sociálne siete, konkrétne Instagram. Viem, že to môže byť paradoxné, pretože mnohým Instagram narobil veľa zla a spôsobil im komplexy, ale ja som sa v určitom momente postarala o to, koho tam budem sledovať, a nechala som si len také účty, ktoré majú nejakú hodnotu a ktoré na mňa nemajú negatívny vplyv.

Redakcia: Považuješ niečo, čo si kedysi považovala za svoj nedostatok, za svoju výhodu?

Júlia: Nikdy som svoje vitiligo nepovažovala za nevýhodu, ale boli chvíle, keď som s ním nebola úplne vyrovnaná. Najmä na prelome základnej školy a gymnázia – ak by mi vtedy niekto dal čarovný liek, vďaka ktorému by vitiligo zmizlo, hneď by som si ho dala. Dnes však už nie! Nechcela by som, aby to zmizlo. Škvrny sa stali neoddeliteľnou súčasťou toho, ako vyzerám. Niektorí majú pehy, blond, tmavé alebo ryšavé vlasy a ja mám fľaky ako charakteristickú črtu. Dnes môžem povedať, že je to moja výhoda, pretože škvrny ma odlišujú.

Redakcia: Ako by si niekoľkými slovami opísala podstatu sebaprijatia/self-love?

Júlia: Sebaprijatie znamená akceptovať svoj vzhľad a to, že každé telo je jedinečné a výnimočné. Je to poznanie, že neexistujú lepšie a horšie telá. Bez ohľadu na to, či máme vitiligo alebo nie, či máme veľké alebo malé prsia, rovné alebo krivé nohy, plus 10 alebo -10 kg, pokiaľ to negatívne nevplýva na naše zdravie, všetko je v poriadku. Znamená to správať sa k sebe tak, ako by sme sa správali k svojej najlepšej priateľke.

Redakcia: Júlia, ďakujeme pekne za rozhovor!

Trendy a Tipy
Insta News