Hľadať...

Farba roka 2023 od Pantone je zvolená! Pozrite si oblečenie a doplnky v odtieni Viva Magenta

2 min.

 

Inštitút Pantone ako každý rok zvolil farbu, ktorá bude vedúcou farbou v móde, dizajne a interiéroch. Titul najdôležitejšej farby roka 2023 získal odtieň 18-1750 Viva Magenta. Živá farba tlmenej červenej kombinuje teplé a studené tóny a má symbolizovať spojenie medzi minulosťou a budúcnosťou, ako aj fyzickou a virtuálnou realitou. Ako presne Viva Magenta vyzerá a prečo bude najdôležitejšou farbou roka 2023? Čítajte nižšie!

festival

Farba roka 2023 má veľmi veľký vplyv na módu a trendy propagované najväčšími návrhármi a influencermi. Pozrite sa, ako obľúbené it-girls nosia tento odtieň!

Pantone Color Institute™, ktorý je odborníkom na farby, už viac ako 20 rokov vyberá farbu, ktorá má v danom roku kraľovať. Americký inštitút začal túto tradíciu v roku 1999. Cerulean Blue potom označil za najdôležitejšiu farbu pre nadchádzajúci rok 2000, ktorý bol začiatkom nového tisícročia. Toto čestné meno doteraz získali okrem iného napr. farby ako: Ultimate Grey, Illuminating, Classic Blue, Very Peri alebo Rose Quartz tiež známa ako Millennial Pink. A ako prebieha proces výberu farby? Odborníci z Inštitútu Pantone dôkladne analyzujú trendy v móde, kultúre, umení, dizajne a vo svete kulinárstva, ako aj spoločenské zmeny a aktuálne udalosti. Na základe toho si vyberajú farbu, ktorá trendy nielen odráža, ale ich aj svojím spôsobom vytvára. Farba roka od Pantone má významný vplyv na dizajnérov a nákupné rozhodnutia v mnohých odvetviach.

 

Ako vyzerá farba roka 2023? Viva Magenta 18-1750 je odtieň tlmenej červenej s nádychom ružovej vyjadrujúci signál novej sily. Je to niečo podobné farbe roku 2002, čo bola True Red, ale nič ako farba roku 2022 Very Peri. Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute, vysvetľuje ich voľbu týmito slovami:

V dobe technológií sa snažíme čerpať inšpiráciu z prírody a z toho, čo je skutočné. PANTONE 18-1750 Viva Magenta pochádza zo skupiny červených farieb a je inšpirovaná košenilou, jedným z najhodnotnejších a najsilnejších prírodných farbív na svete. PANTONE 18-1750 Viva Magenta nás opäť spája s prvotnou hmotou. Viva Magenta evokuje prírodné sily a dodáva energiu nášmu duchu a pomáha nám budovať našu vnútornú silu

Farebne oblecenie a doplnky Viva Magenta

1. Blejzer ONLY

2. Šaty Marella

3. Kabelka Versace

4. Lodičky CAFèNOIR

Inštitút Pantone nás výberom farby roka, ktorou je Viva Magenta, povzbudzuje experimentovať a vyjadrovať sa bez obmedzení. Tento elektrizujúci odtieň ohlasuje radostné obdobie, najmä vo vzťahu k posledným, dosť ťažkým rokom.

Odtieň Viva Magenta v outfitoch it-girls

Hoci farba roka od Pantone bola zvolená len teraz, obľúbené influencerky, ktoré poznajú trendy ako nikto iný, si už na tohtoročných Fashion Weekoch obliekli oblečenie a doplnky v tomto odtieni. Pozrite sa, v akých outfitoch ho nosia trendsetterky.

 

 

 

Oblečenie a doplnky v odtieni Viva Magenta na MODIVO

Chcete mať prehľad o trendoch? Špeciálne pre vás sme vybrali módne oblečenie a doplnky v odtieni Viva Magenta dostupné na MODIVO.

Paperova bunda Pinko

Páperová bunda Pinko

Vlneny sveter Rage Age

Vlnený sveter Rage Age

Saty Rinascimento

Šaty Rinascimento

Sportova suprava G-Star Raw

Športová súprava G-Star Raw

Sal Desigual

Šál Desigual

Mohlo by sa vám páčiť >>> Módne farby na jeseň a zimu 2022/23 – tieto farby budú dominovať trendom nadchádzajúcej sezóny

Hlavná fotografia: Edward Berthelot via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News