Letné festivaly začínajú ZISTIŤ VIAC

Hľadať...

Zendaya: štýl kráľovnej obrazovky a červeného koberca

3 min.

Zendaya debutovala prvýkrát na obrazovke v roku 2010 ako hviezda Disneyho seriálu. Dnes má herečka na svojom konte Zlatý glóbus za rolu Rue vo filme „Eufória“ a svetové turné s kasovým trhákom „Duna“. Milujeme ju nielen pre jej herecký talent, ale aj pre jej skvelý cit pre módu. Počas príchodu na červený koberec nás Zendaya učí majstrovskému dielu, ktorým je móda. Spoznajte štýl svojej obľúbenej herečky Gen Z.

festival

Málokto dokáže v ľuďoch vyvolať také emócie ako ona. Je skromná, ale sebavedomá, mimoriadne talentovaná a neskutočne štýlová a z každého červeného koberca urobí svoje súkromné ​​mólo. Zendaya zažiarila v „Eufórii“ a „Dune“, no pre módnych tvorcov je oveľa viac ako len vynikajúca herečka.

Zendaya štart do sveta šoubiznisu zaručila séria Disney Channel „Dance Rules“. Milovaná divákmi a jej kolegami, tínedžerka mala nekonečné množstvo energie a vždy ju sprevádzal široký úsmev. Zendaya sa jednoducho nevzdáva.

Aj keď sa o nej svet dopočul v roku 2010 vďaka jej Disney kariére, Zendaya urobila prvé (malé) krôčiky za kamerou už ako dieťa. Jej prvé zmluvy zahŕňali reklamu pre Marcy’s a Old Navy. Čím bola staršia, tým viac si začínala uvedomovať, že miesto na druhej strane objektívu je jej priestor a že sa tam cíti najlepšie. Začala mieriť ešte vyššie a modeling ustúpil do úzadia. Stále viac času trávila v divadle a hrala hlavné úlohy v školských predstaveniach.

Rýchlo sa ukázalo, že najväčšie zadosťučinenie jej prináša herectvo. V roku 2017 si zahrala postavu Mary Jane v prvom diele Spidermana v podaní jej priateľa – Toma Hollanda a otvorila si tak dvere k veľkolepej kariére, ktorá vyvrcholila angažovaním sa v seriáli „Euphoria“. Rola Rue Bennet , tínedžerky bojujúcej s drogovou závislosťou, bola doslova napísaná pre ňu. Rue vyvoláva úsmevy a slzy na tvárach a kaskáda emócií, ktoré nám v roku 2023 dala Zendaya, bola korunovaná ocenením Zlatý glóbus.

Herečka nezaspí na vavrínoch a zúčastňuje sa následných trhákov, z ktorých najznámejšia je rola Chani vo filme “Duna”, aj keď je momentálne považovaná za jednu z najznámejších (a najobľúbenejších) herečiek sveta, a na internete sa píše nielen o jej úspechoch vo svete kinematografie, ale aj o outfitoch, v ktorých nikdy nie je miesto na gýč a nestretneme ju na miestach, kde sa nemusí objaviť. Zendaya je vo svojom súkromí veľmi opatrná. Na internete márne hľadáte herečkine párty fotografie, ktoré môžu predstavovať materiál pre paparazzov. Najdôležitejšia je pre ňu striedmosť a zdravá rovnováha medzi profesionálnym a súkromným životom.

Je ťažké zhrnúť Zendayin štýl jedným slovom, no jedno je isté: herečka neznáša nudu. Milujeme ju, pretože si odvážne vyberá oblečenie, ktoré vždy osloví módnych kritikov. Obliecť si brnenie na svetovú premiéru filmu nie je žiadna sranda. Vyzerať v ňom ako milión dolárov je umenie. A práve na to má mladá herečka nepopierateľný talent.

Zendayin šatník má na svedomí nebojácny a avantgardný Law Roach, ktorý je považovaný za jedného z najvplyvnejších ľudí v hollywoodskom priemysle. Vrcholom ich spoločnej práce bolo gala CFDA v roku 2021, počas ktorého herečka získala ocenenie Style Icon a zapísala sa tak do histórie módy tým, že sa stala najmladšou hviezdou, ktorá sa môže pochváliť takouto poctou.

Poďme sa pozrieť na outfity, ktoré navždy rezonovali a zapísali sa do dejín módneho sveta.

Červený koberec nemusí znamenať veľkolepé maxi šaty. Zendaya a Law Roach vedia, že skutočná krása sa niekedy skrýva v minimalizme. Počas premiéry seriálu „Euphoria“ mala herečka na sebe sivý dámsky kostým od značky Fear of Gold a lodičky od Christiana Louboutina, čím dokázala, že typický kancelársky look môže ľahko nahradiť elegantné šaty.

Šedý oversize dámsky kostým Zendaya
Photo by Momodu Mansaray/Getty Images

Aj tie najjednoduchšie kúsky oblečenia od Zendaya vyzerajú jednoducho nádherne. V roku 2021 sa objavila na ceremoniáli Zlatej lopty s Tomom Hollandom v úžasných čiernych šatách. Šaty od Roberto Cavalli siahali až po zem a spredu sa zdalo, že ide o jednoduchú, stĺpovú kreáciu, no ako už vieme, herečka nemá rada nudu. Zadnú časť Cavalliho šiat zdobila zlatá štruktúra podobná hadovi, ktorú ešte viac dopĺňali veľké kruhové náušnice.

Jednoduché čierne  maxi šaty Zendaya
Photo by Marc Piasecki/WireImage

Jednoduché čierne  maxi šaty Zendaya
Photo by Marc Piasecki/WireImage

Počas prehliadky Valentino v roku 2022 Zendaya opäť prekvapila, oslnila fotografov a dokázala, že aj jednoduchý kostým môže vyvolať wow efekt. Herečka sa od hlavy po päty obliekla do fuksiovej a vzdala tak hold práci Pierpaola Piccioliho, ktorý v roku 2022 premenil svoje móla na ružové, energické a radostné. Herečka mala na sebe dlhý kabát, sako, košeľu a zvonové nohavice a celý look dotvárali vysoké topánky na platforme. Všetko v ružovej farbe.

Zendaya vo fuksiovej kreácii
Photo by Arnold Jerocki/Getty Images

Šaty, alebo skôr komplet zo slávnostného odovzdávania cien CFDA v roku 2021, sú jedným z najikonickejších a najkrajších štýlov Zendaya, na ktorý svet módy nikdy nezabudne. Herečka mala na sebe kreáciu Vera Wang, ktorá pozostávala z ceruzkovej sukne a topu v najobľúbenejšom odtieni červenej. Vzhľad dotvárali červené lodičky a nechty a diamantový náhrdelník s náramkom.

Zendaya v červenom total looku a strieborných šperkoch
Photo by James Devaney/GC Images

Počas tohtoročného turné po svetovej premiére filmu „Dune: Part Two“ nám Zendaya a Law Roach ukázali poriadnou šou. Herečka nás chytila za srdce v šokujúcich, no zároveň krásnych outfitoch, odkazujúcich na futuristickú atmosféru Duny. Počas premiéry v Soule sme ju mohli obdivovať v pastelovej (farba roka Peach Fuzz) koženom overale z kolekcie Juun.J. V identickom projekte sa predstavil Zendayin filmový partner Timothée Chalamet.

Zendaya v pastelovo ružovom overale
Photo by Han Myung-Gu/WireImage

Outfity Zendaye nás povzbudzujú, aby sme boli odvážni a vyjadrovali sa prostredníctvom módy. Tešíme sa na ďalšie gala a už teraz môžeme herečku obdivovať v ďalšej časti kasového trháku „Dune: Part Two“!

Hlavná fotografia: Photo by Sean Zanni/Patrick McMullan via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News