Hľadať...

Skutočný francúzsky štýl – objavte instagramový profil, ktorý ukazuje, čo naozaj nosia obyvateľky Paríža

Francúzsky štýl obliekania sa snažia napodobňovať ženy po celom svete. Za týmto účelom si prezerajú módne časopisy, weby venované tejto téme, ale aj množstvo fotografií na Instagrame alebo Pintereste. Najväčšie ikony francúzskeho štýlu, akou kedysi bola Jane Birkin a dnes Jeanne Damas nám našepkávajú, že podstata parížskeho štýlu spočíva v nenútenej nonšalancii a šarme. To znamená, že ideálne napodobnený outfit z Instagramu nemusí zaručene priniesť požadovaný efekt. Na pomoc však predsa len prichádza profil, ktorý ukazuje skutočný francúzsky štýl, anonymne fotografovaný v uliciach Paríža. Ak ho ešte nepoznáte, rozhodne čítajte ďalej.

Skutočný parížsky street style inšpiruje oveľa viac ako len ošúchaný vzhľad s krátkymi vestami a hodvábnymi sukňami. Ale aj iné outfity nechýbajú na tomto profile! Nechajte sa inšpirovať tým, čo sa každý deň objaví na profile @parisiensinparis.

@parisiensinparis – instagramový profil, ktorý ukazuje skutočný francúzsky štýl

V súčasnej dobe, v ktorej máme prístup prakticky ku všetkému, to, čo stále častejšie hľadáme, sa stáva tým najautentickejším a nemenným. Deje sa to nielen v umení alebo kultúre, ale aj v móde. Stále viac si uvedomujeme, že to, čo nám predstavujú sociálne siete, nie je vždy verným odrazom skutočného stavu veci. Podobne je to s instagramovými outfitmi. Outfity predstavené na jednotlivých profiloch influenceriek sú niekedy pripravované hodiny a sú často neadekvátne napríklad s ohľadom na počasie. Ako teda v spleti takýchto inšpirácií nájsť tie, ktoré namiesto toho, aby podporovali naše nákupné potreby, ukazujú skutočné tipy na vytváranie zaujímavého looku? Na pomoc prichádza profil, taký ako je práve @parisiensinparis, ktorý predstavuje reálnu streetstyle módu, bez toho, aby ste sa museli celé hodiny obliekať a pózovať pred zrkadlom v snahe dosiahnuť požadovaný efekt.

Rozsah instagramového profilu @parisiensinparis rastie v poslednej dobe neuveriteľným tempom. Nie je nič zvláštne na tom, že každý deň sa na profile objaví niekoľko inšpiratívnych fotografií outfitov v skutočnom francúzskom štýle. Hlavnými hrdinkami fotografií sú vždy anonymné osoby a samozrejme také, ktoré v danej chvíli netušia, že ich niekto fotí. Efekt? Obrázky realistických, nenútených, nonšalantných každodenných outfitov Parížaniek.

Francúzske outfity priamo z ulíc Paríža

Už sa nemôžete dočkať skutočného francúzskeho štýlu? Pozrite sa na jeden z mnohých inšpiratívnych outfitov, ktoré sa objavili na Instagrame @parisiensinparis. Trendy, ktoré sú samozrejme bežné. Svetlomodré vintage džínsy, voľné trenčkoty kávovej farby, svetlé sneakersy a plátenky, šatky a minimalisticky priestranné kabelky cez rameno.

Street style z Francúzska, ale nielen to

Úspech profilu @parisiensinparis spôsobil, že nadšenci pouličnej módy z iných hlavných miest módy sa chopili myšlienky ukázať svoju pravú tvár. Netrvalo dlho a objavili sa instagramové profily, ktoré predstavujú pouličnú módu z Amsterdamu alebo Londýna.

Ikona: Edward Berthelot / via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News