Letné festivaly začínajú ZISTIŤ VIAC

Hľadať...

Samsøe Samsøe – príbeh dánskej značky, ktorá si podmaňuje Európu. Čo sa o nej oplatí vedieť?

2 min.

Tvorcovia značky Samsøe Samsøe, teda Peter Sextus a Per-Ulrika Andersen o svojej módnej tvorbe hovoria, že ide o „medzinárodnú značku zakorenenú v škandinávskej jednoduchosti“. Samsøe Samsøe s odkazom na svoje škandinávske dedičstvo sa vyznačuje estetikou, ktorá spája užitočnosť kodanského pouličného štýlu s podstatou škandinávskeho ducha. Kolekcie idú nad rámec trendov, čerpajú zo slávnej dánskej dizajnérskej tradície a vytvárajú minimalistickú a dostupnú módu. Čo sa ešte oplatí vedieť o tejto dánskej značke? Prečítajte si nižšie.

festival

Značka Samsøe Samsøe naberá na sile a už čoskoro má šancu spájať sa tými najväčšími menami módneho priemyslu.

Počiatky značky Samsøe Samsøe siahajú do roku 1993, keď bratia Klaus a Preben Samsøeovci otvorili malý vlajkový obchod v Latinskej štvrti Kodane. Spočiatku predávali len šperky, no čoskoro značka rozšírila svoju ponuku aj o kvalitné tričká hlavne pre pánov. V roku 2000 prevzali kontrolu nad značkou Peter Sextus a Per-Ulrik Andersen a premenili ju na medzinárodný módny dom ponúkajúci súčasné oblečenie, obuv a doplnky pre ženy a mužov. S odkazom na škandinávske dedičstvo je Samsøe Samsøe definované estetikou, ktorá spája úžitkovú energiu kodanského pouličného štýlu s esenciou škandinávskeho ducha. Kolekcie presahujú trendy, čerpajú zo slávnej dánskej dizajnérskej tradície, výsledkom čoho je minimalistická a prístupná móda s výrazne severským charakterom.

Rozhodne je to jednoduchosť ich dizajnov spojená so zručným miešaním najnovších trendov v kolekcii a samozrejme založená na kvalitnom spracovaní. Ak sa teda inšpirujete farebným štýlom škandinávskych trendsetterov, táto značka vám určite pomôže doplniť šatník v tomto duchu. V sortimente Samsøe Samsøe nájdete:

  1. oblečenie s farebnými vzormi v dánskej atmosfére;

  1. jednoduchú klasiku šatníka, ako je biela košeľa alebo sivá mikina;

  1. šaty neobvyklého strihu;

  1. tričká s vintage potlačou;

  1. veci s koženou (eko!) povrchovou úpravou;

  1. jednoduchý základ, vytvárajúci farebný celok.

Ako sa obliekať v duchu Samsøe Samsøe? Pozrite sa nižšie, ako nosia oblečenie tejto značky škandinávske trendsetterky a inšpirujte sa ich štýlom.

Trendsetterka v kovbojskych cizmach a satenovych satach

Christian Vierig via Getty Images

Kovbojské čižmy v kombinácii so saténovými šatami sú štýlom veľmi podobné Samsøe Samsøe. Trendsetterka má na sebe šaty tejto značky. Podobné modely šiat tejto značky nájdete na MODIVO.

Trendsetterka vo vzorovanej farebnej oversize koseli, neutralnych nohaviciach a s vyraznou farebnou kabelkou

Christian Vierig via Getty Images

Vzorované, oversize a farebné košele sú jedným z pilierov škandinávskeho štýlu. Trendsetterka na fotke vyššie si vybrala model od značky Samsøe Samsøe, skombinovala ho s neutrálnym spodným dielom a výraznou farebnou kabelkou.

Influencerka v nohaviciach od Samsøe Samsøe, basic tielku a satke v style babushka

Edward Berthelot via Getty Images

Trendsetterky, ktoré oceňujú škandinávsky štýl, rady kombinujú šatníkové retro prvky s modernými a tiež s koženou úpravou. Na fotke vyššie si influencerka obliekla nohavice Samsøe Samsøe, skombinovala ich s basic tielkom a šatkou na hlave v štýle „babushka trend“.

Trendsetterka v ruzovych satach

Christian Vierig via Getty Images

Ak sa nebojíte výrazných farieb s vintage alebo tlmenými doplnkami, kolekcia Samsøe Samsøe určite osloví váš zmysel pre estetiku. Na fotke vyššie má trendsetterka na sebe ružové šaty tejto značky.

Hlavná fotografia: Christian Vierig via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News