Letné festivaly začínajú ZISTIŤ VIAC

Hľadať...

Pánske postavy – typy. Určte svoj typ a zistite, ako sa obliecť

3 min.
V tem članku:

Tak ako v prípade dám, aj v prípade pánov možno definovať charakteristické typy postáv. Rozlišujeme 4 základné typy pánskych postáv, vďaka ktorým môžete pomerne jednoducho určiť, aké oblečenie by ste mali nosiť. Poradíme vám, čím sú charakteristické jednotlivé typy a čo nosiť, aby ste zvýraznili svoje prednosti a zakryli drobné nedokonalosti.

festival

Typy postáv nám pomáhajú predovšetkým popísať, aké proporcie má práve vaša postava. Keď budete vedieť, aké črty majú vaše tvary, bude pre vás ľahšie vybrať si oblečenie vhodné pre vašu postavu. Nižšie nájdete základné rozdelenie podľa typu postavy. Zistite, ktoré popisujú práve tú vašu a následne sa dozviete, čo by ste si mali obliekať.

Rozlišujeme 4 základné pánske postavy, ktoré sú veľmi podobné tým z dámskej kategórie. Ide o: jablko (postava v tvare písmena O), hrušku (postava v tvare písmena A), ceruzku (postava v tvare písmena I) a trojuholník (postava v tvare písmena V). Nižšie nájdete charakteristické črty pre každý typ pánskych postáv.

Pánska postava typu ceruzka (postava I)

Čím je charakteristická postava typu ceruzka? Pokiaľ premýšľate nad tým, či patríte práve do tejto skupiny, poradíme vám. Ak ste vysoký a štíhly, pravdepodobne ste najbližšie práve k tejto skupine. Postava v tvare písmena I je jednou z najčastejšie vídaných postáv. Muži tohto typu sú veľmi vysokí a nemajú svalnaté nohy či ruky ani brucho. Preto sa tento typ postavy často označuje ako chlapčenský. Nemá to nič spoločné s vekom, ale práve s výzorom.

Aké oblečenie je vhodné pre postavu typu ceruzka? Muži s postavou v tvare písmena I to majú jednoduché a môžu svoje tvary môžu formovať pomocou vhodného oblečenia. Pokiaľ aj vy patríte do tejto skupiny, rozhodne by ste si mali opticky pridať zopár kilogramov. K tomu vám poslúži sako, ktoré rozšíri váš hrudník. Pokiaľ vám to okolnosti dovolia, košeľu nezapravujte do nohavíc. Okrem toho budú ideálnou možnosťou aj nohavice bez pukov. Také nohavice by totiž mohli spôsobiť, že vaše nohy by vyzerali ešte štíhlejšie ako v skutočnosti sú. Dobrou voľbou bude aj oversize oblečenie, vďaka ktorému si môžete tvarovať svoju postavu a dodať jej trocha objemu. Takýmto spôsobom dodáte postave trochu mužnosti.

616

Sako Rage Age

Čomu sa vyhnúť s postavou typu ceruzka? Oblečeniu, ktoré zoštíhľuje. Takže všetkým priliehavým prvkom šatníka, takým ako rolák alebo úzke nohavice. Vyhnúť by ste sa mali aj všetkým zoštíhľujúcim vzorom, ako sú napríklad zvislé pásiky.

Mohlo by vás zaujímať: Trendy: pánska móda na sezónu jar-leto 2021 >>>

Pánska postava typu jablko (postava O)

Čím je charakteristická postava typu jablko? Ďalší typ, ktorý má toho veľa spoločného so ženskou postavou tohto typu. Muži, ktorých možno označiť za „jablko”, sa vyznačujú niekoľkými špeciálnymi črtami, ku ktorým patrí: guľaté brucho, mohutné ruky a štíhlejšie nohy, ktoré tvoria kontrast pre zvyšok postavy. Pokiaľ patríte do tejto skupiny, nezúfajte, nie je to žiadny problém. Postavu si môžete jednoducho opticky zoštíhliť pomocou vhodných strihov, potrebujete len vedieť, ako na to.

Aké oblečenie je vhodné pre postavu jablko? Vaším spojencom budú všetky kúsky oblečenia typu Regular Fit. Strihy, ktoré sú vytvarované tak, aby vám opticky zoštíhlili postavu a ubrali niekoľko kilogramov. Vyberajte si klasické oblečenie. Či už ide o sako, jednoduchú košeľu alebo sveter. Navyše, skvelým tipom pre vás je obliekať sa do niekoľkých vrstiev, teda „na cibuľu”. Oblečte si tenké tričko a k tomu rozopnutý kardigán a šál. Vďaka tomu vytvoríte ideálne proporcie postavy.

617

Tričko značky Guess / Tričko Guess

Čomu sa vyhnúť s postavou v tvare písmena O? Pokiaľ máte postavu, ktorá pripomína jablko, vyhnite sa príliš priliehavému oblečeniu, ktoré zdôrazní vaše guľaté brucho a opticky vám pridá niekoľko ďalších kilogramov. Nemali by ste nosiť ani prvky, ktoré majú výrazné vzory.

Pánska postava typu hruška (postava A)

Čím je charakteristická postava typu hruška? Postava v tvare písmena A je veľmi častý typ, nielen medzi mužmi, ale aj ženami – predovšetkým z dôvodu tendencie ukladania tuku v oblasti brucha. Charakterizuje ju široký pás, pevnejšie stehná a úzke ramená. Kľúčom k úspechu, čo sa týka outfitov, je vhodné vyrovnanie proporcií. Čo to znamená? Zamerajte sa na optické zoštíhlenie pása a na predĺženie postavy.

Aké oblečenie je vhodné pre postavu hruška? Pri tomto type postavy sa výborne osvedčia nohavice s vysokým pásom, ktoré vyrovnajú proporcie postavy. Dobrou možnosťou bude aj sako, najlepšie s jemne širokými ramenami. Tento strih vám taktiež opticky zoštíhli postavu. Rozhodnite sa pre výstrihy v tvare písmena „V”, ktoré „vytiahnu” hornú časť postavy a vďaka tomu zoštíhlia celú postavu.

618

Džínsy LEVI’S / Džínsy Lee

Čomu sa vyhnúť s postavou v tvare písmena A? Predovšetkým sa snažte nenosiť vzory, ktoré priťahujú pozornosť a tiež výrazné farby. Nechceme tým povedať, že by ste sa ich mali vzdať raz a navždy. Najdôležitejšia je miera. Nemali by ste nosiť farby na základe kontrastov – snažte sa, aby bol celý outfit ladený v rovnakých odtieňoch. Vyhnite sa príliš priliehavým košeliam, svetrom a mikinám.

Pánska postava typu trojuholník (postava V)

Čím je charakteristická postava typu trojuholník? Tento typ pánskej postavy možno považovať za pánsky ekvivalent dámskej postavy presýpacích hodín. Považuje sa teda za ideál. Aké sú črty „trojuholníka”? Muži s touto postavou sa môžu pochváliť mohutnými ramenami, majú svalnaté ruky a hruď a úzke boky. Vďaka týmto prednostiam vyzerajú muži s postavou typu trojuholníka dobre snáď vo všetkom!

Aké oblečenie je vhodné pre postavu typu trojuholník? Vo všeobecnosti neexistujú žiadne väčšie problémy pre muža s postavou Y. Samozrejme ale existujú strihy, ktoré sú pre tento typ postavy najvhodnejšie. Najlepším typom oblečenia je slim fit, ktorý zvýrazní prednosti postavy typu trojuholník. Rovnako ako vzory, tak aj farebné kúsky alebo oblečenie čiernej farby.

619

Polo košeľa Polo Ralph Lauren/ Polo košeľa Tommy Hilfiger

Čomu sa vyhnúť s postavou v tvare písmena V? Voľnému oblečeniu, ktoré bude vašu postavu zbytočne deformovať a tiež príliš tesným košeliam a tričkám, ktoré zvýraznia ramená. Okrem toho je všetko ostatné dovolené.

Trendy a Tipy
Insta News