Hľadať...

Šaty pre družičku – top modely v súlade s trendmi

2 min.

Budete družička a hľadáte vhodný outfit na túto príležitosť? Občas sa stane, že nevesta žiada, aby váš outfit mal špecifickú farbu alebo štýl, ktorý ladí s atmosférou obradu. Bez ohľadu na to, či máte voľnosť vo výbere alebo dress code, v MODIVO nájdete množstvo modelov šiat pre družičky od špičkových značiek. Pozrite si náš zoznam!

festival

Úloha družičky je mimoriadne dôležitá, preto, aby ste sa cítili výnimočne, vyberte si dokonalé šaty! Zistite tiež, aké pravidlá sa oplatí pri ich kúpe zohľadniť.

Určite ste už viackrát sledovali prenos z kráľovskej svadby a všimli ste si, že väčšina žien si na túto príležitosť vyberá farebné šaty: bordovú, nevädzovú modrú a modely v pastelových odtieňoch. Broskyňová, orgovánová, púdrovo ružová, mätová, žltá či popolavá – to sú farby, ktoré dokonale zapadajú do atmosféry tohto podujatia a sú v súlade s kráľovskou etiketou. Dámy pozvané na svadbu by sa mali vyhýbať tmavým farbám a neónovým svetlám. Na toto pravidlo sa oplatí pamätať aj pri hľadaní šiat pre družičky na svadbu.

Aké šaty pre družičku na svadbu - žltý total look
Amal a George Clooney pred svadbou princa Harryho a Meghan Markle – Photo by Ian West – WPA Pool/Getty Images

Ak ste sledovali seriál „Sex v meste“, určite si pamätáte, že Charlotte si vybrala za družičky svoje tri kamarátky a pripravila im identické šaty, v svetlobéžovej farbe. Tieto outfity mali ladiť s atmosférou a výzdobou svadby. Tento zvyk sa stáva čoraz obľúbenejším, a tak vás nevesta môže požiadať, aby ste si v deň svadby obliekli konkrétnu farbu šiat. Ak však máte úplnú voľnosť, oplatí sa dať si pozor na biele či ecru outfity (ktoré bývajú vyhradené len pre nevestu), prípadne výber outfitu konzultovať s kamarátkou.

aké šaty pre družičku? Svadba Pippy Middletone

Medzi ideálne outfity pre družičky patria aj maxi šaty. Pôsobia mimoriadne elegantne a žensky, a preto sú častou voľbou hviezd na červenom koberci. Pozrite si zoznam najmódnejších dlhých šiat pre nevestu a ženícha.

Medzi najmódnejšie farby na jar a leto 2024 patrí odtieň Peach Fuzz vybraný inštitútom Pantone. Ide o pastelovo-broskyňovú farbu s nádychom romantickej ružovej, ktorá pôsobí mimoriadne sviežo a ľahko. Šaty v tejto farbe budú perfektnou voľbou na svadbu. Venujte pozornosť modelom s pútavým rozparkom alebo nariasenými rukávmi.

broskyňové šaty pre  družičku
Mariam Seddiq – Photo by Stefan Gosatti/Getty Images

šaty pre družičku - peach fuzz

Odporúčané šaty pre družičku v broskyňovom odtieni od MODIVO:

Ako sme už spomuli, pastely dokonale zapadnú do atmosféry svadobných osláv, preto im pri výbere outfitu rozhodne venujte pozornosť. K trendom patrí aj už spomínaný broskyňový odtieň, ale aj lila, maslovo žltá a púdrovo ružová. Na MODIVO nájdete veľa maxi šiat v pastelových farbách. Ak chcete dodať svojmu outfitu ešte módnejší charakter, zvoľte strieborné lodičky – sú skutočným hitom z prehliadkových mól módnych domov ako Valentino či Prada.

pastelové maxi šaty pre družičku
Photo by Christian Vierig/Getty Images

Návrh pastelových šiat pre družičku od MODIVO:

Nemáte radi outfity v maxi dĺžke? Potom si určite pozrite ponuku rovnako štýlových šiat po kolená či midi. Akým modelom by ste mali venovať pozornosť? Trendové sú šaty s tylovými prvkami alebo 3D kvetinovými aplikáciami, ale aj viacfarebné varianty. Nezabúdajte, že v prípade midi šiat je obuv úplne viditeľná, preto voľte módne lodičky alebo – ak nemáte rady vysoké opätky – balerínky s remienkom v strednej časti chodidla.

Mohlo by sa vám páčiť >>> Módne dámske topánky na jar a leto 2024 – prehľad modelov z prehliadkových mól!

Aké šaty pre družičku? Midi dress
Photo by Edward Berthelot/Getty Images

Šaty pre družičku – asymetrické hnedé midi
Photo by Edward Berthelot/Getty Images

Navrhované midi šaty pre družičku od MODIVO:

Posledným návrhom medzi outfitmi pre družičky sú minišaty. Hoci väčšinou pôsobia najmenej dôstojne, ak si dáte pozor na správne proporcie pri odhaľovaní tela, môžu pôsobiť naozaj elegantne a noblesne. V prvom rade je vhodné pripomenúť, že pri výbere mini šiat na takéto významné príležitosti je najlepšie zvoliť obtiahnutý top. Môžu to byť napríklad šaty s lodičkovým výstrihom alebo na jedno rameno.

šaty pre družičku – fialové minišaty
Photo by Daniel Zuchnik/Getty Images

ružové minišaty pre družičku
Photo by Edward Berthelot/Getty Images

Návrh minišiat pre družičku od MODIVO:

Dúfame, že už viete, aké šaty si vybrať. Svoj vysnívaný outfit na tento výnimočný deň v živote vašej sestry alebo kamarátky nájdete na MODIVO.

Hlavná fotografia: Jeremy Moeller/Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News