MID SEASON SALE! Zľavy do -30%

Hľadať...

Office siren: (ne)slušná kancelárska móda 90. rokov. Objavte nový trend!

3 min.

Až donedávna bol jedným z popredných trendov „morských panien“ mermaidcore, povzbudzujúci rozprávkový styling priamo z oceánu. Dnes sa lúčime s dievčenskou estetikou v prospech silných a ambicióznych žien. Reč je opäť o morských pannách, ale tentoraz kancelárskych, dravých podnikateľkách z 90. rokov. V nadchádzajúcej sezóne jar-leto 2024 budú dominovať kostýmy, puzdrové sukne a starostlivo vyžehlené košele s hlbokým výstrihom. Nechajte sa zlákať štýlom office siren!

MSS

Bez ohľadu na to, či pracujete v korporácii alebo na diaľku pred počítačom, dovoľte si trochu módneho korenia. Office siren je trendom pre skutočné dobyvateľky!

Spomínate si na mytologické príbehy o morských pannách, ktoré svojim spevom lákali námorníkov do mora a potom ich zabili? Sú patrónkami trendu ofiice siren. V nadchádzajúcej sezóne zabudneme na večne usmiatu a mierne naivnú Ariel a sústredíme sa na dravé a sebaisté stvorenia z hlbín mora. Trend office siren odkazuje na estetiku 90. rokov. Stará kancelárska móda – priamo z Wall Street či City of London – vtrhla na prehliadkové móla.

Kolekcie jar-leto 2024 zahŕňajú blúzky s výstrihom, kardigány s gombíkmi, puzdrové suke a tvídové kostýmy. Modelky hrdo predvádzali pančucháče vyzývavo natiahnuté cez svetre a zazerali cez úzke geek šik dioptrické okuliare. Na ich nohách sme mohli videť vysoké, ale aj nižšie lodičky. Kancelárska móda 90. rokov teoreticky zapadá do dress codu a zároveň mu odporuje. Je elegantná, ale aj koketná a zmyselná. Stačí sa pozrieť na niektoré vzorové outfity office siren z prehliadkových mól Miu Miu a Max Mara:

Kancelárska móda 90. rokov - Miu Miu
Miu Miu (Photo by Victor VIRGILE/Getty Images)

Kancelárska móda 90. rokov - Max Mara
Max Mara (Photo by Pietro D’Aprano/Getty Images)

Móda inšpirovaná korporátnymi zamestnancami 90. rokov už dobyla TikTok a Instagram, čoho dôkazom sú napr. Bella Hadid a Elsa Hosk. Veľkým zdrojom inšpirácie sú aj filmy: „Diabol nosí Pradu“ (najmä Gisele Bündchen ako Serena) alebo kultová vianočná komédia „Láska nebeská“ (Heike Makatsch ako Mia).

Aké časti oblečenia by mali byť súčasťou šatníka skutočnej kancelárskej sirény, teda silnej a nezávislej podnikateľky? Dôležitú úlohu zohráva nielen oblečenie, ale aj vôňa parfumu a farba laku na nechty. Nižšie sme pre vás pripravili podrobný zoznam.

  • ihličkové lodičky (čím vyššie – tým lepšie),
  • sandále na opätku,
  • lodičky a členkové topánky na opätku.
Bella Hadid v štýle office siren
Bella Hadid (Photo by Marc Piasecki/GC Images)

  • kožené aktovky,
  • úzke dioptrické okuliare,
  • náramky.
  • účes: rovný bob alebo hladko vyčesaný drdol,
  • make-up: rozžiarená pleť, zvýraznené oči, červené pery s linkou, tenké obočie a vyrysované líca,
  • manikúra: upírska bordová farba (lak Chanel Le Vernis),
  • parfum: drevité, drsné tóny (Jo Malone Velvet Rose & Oud alebo Tobacco Honey od Guerlain).
Doplnky v štýle office siren
Saint Laurent Ready (Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images)

Moderné kancelárske sirény nezastávajú vysoké funkcie ako manažéri či výkonní pracovníci, práve naopak – venujú sa rovnocenne práci, vášňam a spoločenským aktivitám. Trend kancelárskych sirén predpokladá predovšetkým zdôrazňovanie pozície ženy (úspešnej, nezávislej a sexi). Ide o módu z kategórie power dressing, podporujúcu sebaúctu a sebavedomie. Office sirens z 21. storočia sa zaoberajú patriarchátom a zároveň vedú k pokušeniu. Sú kapitánom vlastnej lode.

Kancelárska móda 90. rokov je elegantná a sofistikovaná, preto sa oplatí pridať do šatníka oblečenie, ktoré je synonymom kvality. Špeciálnu pozornosť odporúčame venovať talianskym značkám ako Elisabetta Franchi, Twinset, Liu Jo, Marella a Maxmara Leisure. Dokonalým doplnkom k outfitu budú kožené a minimalistické kabelky Coccinelle, vyrobené z prírodnej lícovej kože. Paleta farieb – typická pre štýl kancelárskych sirén – zahŕňa hnedú, čiernu a sivú.

Moda biurowa lat 90. – wyrafinowana elegancja
(Photo by Edward Berthelot/Getty Images)

Po teoretickej časti sa oplatí prejsť k praxi, teda ako sa obliekať v kancelárskom trende? Tu prichádzajú na pomoc hviezdy a influencerky. Najväčšou podporovateľkou novej estetiky na jar-leto 2024 je už spomínaná Bella Hadid. Slávnu modelku v poslednej dobe často vídať v nonšalantne rozopnutých dámskych košeliach, elegantných nohaviciach, sakách a charakteristických, úzkych okuliaroch.

Ďalšou influencerkou, ktorá sa zamilovala do trendu office siren, je Elsa Hosk. Švédska modelka predviedla komplet pozostávajúci z károvaného kostýmu, hnedých lodičiek a klasickej kancelárskej kabelky (podobnú nájdete v ponuke značky Coccinelle). Ďalšou výhodou sú jej vlasy sčesané do drdola a veľké náušnice. Čo si myslíte o tejto kombinácii?

Veľa zaujímavých inšpirácií konzistentných s korporátnou módou 90. rokov nájdete u Hailey Bieber. Stačí sa pozrieť na jej obálku. Biela košeľa s hlbokým výstrihom, oversize dámsky kostým, hladko vyčesané vlasy a pery zvýraznené červeným rúžom. Toto je skutočná kancelárska siréna pre našu dobu!

Štýl office siren je kombináciou dravosti so ženskosťou a sily so zmyselnou eleganciou. Nechajte sa zlákať novým trendom na jar-leto 2024 a potom upútajte pozornosť svojím šarmom sirény.

Mohlo by sa vám páčiť >>>Najdôležitejšie trendy v dámskej móde na rok 2024 – tieto odevy a doplnky ovládnu naše šatníky!

Hlavná fotografia: Photo by MEGA/GC Images

Trendy a Tipy
Insta News