Hľadať...

Najmódnejšie pánske topánky – trendy jeseň-zima 2023/2024. Ktoré modely čoskoro uvidíme v uliciach?

2 min.

Pre známych dizajnérov začína sezóna jeseň-zima oveľa skôr ako u nás. Mali ju v hlave už pred pár mesiacmi, keď tvorili kolekcie FW 2022/23. Čo sa objavilo na prehliadkových mólach? Jedným z prekvapení sa nepochybne stala módna pánska obuv v súlade s trendmi jeseň-zima 2022/2023. Hoci nám návrhári ponúkli modely dobre známe z minulých sezón, každý z nich sa objavil v mierne osvieženej verzii. Nižšie nájdete, o ktorých topánkach je reč.

Spoločenská obuv, oxfordky či čierne tenisky nie sú v pánskej obuvi na jeseň a zimu ničím výnimočným, no tie, ktoré bolo možné vidieť na prehliadkových mólach oznamujúcich trendy na sezónu jeseň-zima 2022/2023, rozhodne prekvapia.

festival

Sú základom pánskeho (i dámskeho) kapsulového šatníka, hodia sa takmer ku všetkému a dokazujú, že nikdy nevyjdú z módy. O akých topánkach hovoríme? Samozrejme, o bielych teniskách, o ktoré – ak ste tak ešte neurobili – by ste si rozhodne mali doplniť šatník.

Na jeseň 2023 sa namiesto nízkych bielych daddy shoes, ktoré v posledných sezónach lámu rekordy obľúbenosti, oplatí staviť na modely v retro štýle so zvrškom zakončeným nad členkom. Rovnako obľúbené sú varianty s vysoko športovým dizajnom s charakteristickými gumičkami namiesto šnúrok. Inšpiráciu môžete hľadať ako na prehliadkovom móle značky Louis Vuitton, tak aj na basketbalových ihriskách z 90. rokov.

model v bielych teniskách

Louis Vuitton – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Klasické pánske poltopánky k obleku na jeseň a zimu 2023/24 získajú nový, rozhodne originálnejší charakter. Chunky shoes, teda trend mierne objemných a ťažších topánok, je v prípade tenisiek stále prítomný a tentoraz sa bude týkať aj klasických modelov. Keď hľadáte módne pánske topánky k obleku či saku, voľte skôr tie s hrubšou podrážkou. Tento typ masívnych spoločenských poltopánok sa objavil na prehliadkových mólach značiek ako Givenchy czy JW Anderson. Ako ich nosiť? Inšpirujte sa outfitmi Travisa Barkera z červeného koberca.

čierne spoločenské topánky s oblekovými nohavicami

Givenchy – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Jedným z top módnych trendov sezóny jeseň/zima je preppy štýl. Inšpirovaný akademickým vzhľadom s kardigánmi, chino nohavicami a kravatami na čele. Oxfordky sú ako stvorené k oblečeniu tohto typu a patria medzi módne pánske topánky na jeseň a zimu 2023/2024. Vyznačujú sa dierkami na prednej strane zvršku a šnurovaním, aj keď na prehliadkovom móle Fendi sme mohli vidieť aj varianty s remienkom. Tieto poltopánky ľahko zladíte s casual, ale aj s o niečo elegantnejšími kompletmi.

pánske oxfordky na prehliadkovom móle

Louis Vuitton – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Zdá sa, že dizajnéri sú stále výrazne inšpirovaní goth, metalovou či punkovou subkultúrou a obuvou, ktorú nosia jej predstavitelia. Tentokrát, predstavujúc módne pánske topánky na jeseň a zimu 2023/2024, ťažké hrubé čižmy, ktoré sa objavili na prehliadkových mólach pred rokom, vystriedali čierne členkové tenisky. Tento typ obuvi nesmie chýbať fanúšikom športového štýlu s nádychom punku. Množstvo modelov v tomto štýle nájdete v najnovšej kolekcii značky RAGE AGE.

pánske členkové čižmy

Givenchy – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Pri sledovaní najnovších kolekcií špičkových módnych domov sa nemožno ubrániť dojmu, že množstvo prvkov je akýmsi opakovaním. Mnoho dizajnérov sa totiž snaží nevytvárať príliš veľa nových mikrotrendov, s myšlienkou na planétu. A tak napríklad Dior, známy svojou láskou ku klasike, opäť zaraďuje gumáky medzi módne pánske topánky na jeseň a zimu 2023/2024. Táto obuv nesmie chýbať v sezóne jeseň-zima v šatníku žiadneho muža, ktorý má praktický prístup k móde.

pánske gumáky Dior

Dior – Photo by Pascal Le Segretain/Getty Image

Mohlo by sa vám páčiť: Pánska móda na sezónu jeseň-zima 2023/2024 – objavte top trendy z prehliadkových mól

Hlavná fotografia: Photo by Pietro D’Aprano/Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News