Hľadať...

Úpletová vesta – módny doplnok nielen ku košeli

Je neoddeliteľnou súčasťou školskej uniformy, ako aj obľúbeným odevom fanúšikov štýlu preppy. V 80. rokoch ju nosila ku košeli princezná Diana Spencer a dnes ju na rôzne spôsoby nosia tie najobľúbenejšie it-girls. Úpletová vesta je propagovaná módnymi domami ako Gucci a Chanel a bude aj naďalej módna v sezóne jar-leto 2022.

Presvedčte sa, aké ľahké je vytvoriť vydarený outfit s týmto nenápadným kúskom oblečenia.

Noste úpletovú vestu v štýle Diany Spencer

Mnoho žien po celom svete sa dodnes inšpiruje štýlom princeznej Diany. Diana dokázala kombinovať elegantné a pohodlné oblečenie s pozoruhodnou ľahkosťou. Často siahala po bavlnenej košeli, na ktorej nosila farebne zladenú pletenú vestu. V chladnejších dňoch ju štylizovala „cibuľovito“: mala na sebe teplý rolák, košeľu a navrchu vestu. Zvolila klasické strihy, aj so zapínaním na gombíky.

Úpletové vesty na Modivo:

Kosela LEVI'S®

Vesta Patrizia Pepe v najmódnejšom strihu tejto sezóny s vysokým golierom a zipsom

Úpletová vesta ku košeli s viktoriánskym golierom

Košele s veľkými ozdobnými goliermi ako z malieb z 19. storočia nevidíme už len na hrdinkách obľúbených seriálov z dávnych čias. Tieto modely sú momentálne hitom medzi trendsetterkami. Biela košeľa s retro golierom sa dá nosiť aj sólo, no v kombinácii s úpletovou vestou vyzerá ešte módnejšie! K tomu trochu širšie nohavice, najlepšie vo farbe vesty, malá farebná kabelka a look inšpirovaný poprednými trendmi bude dokonalý.

Kosela Noisy May

Košeľa LEVI’S

Košela NOISY MAY

Minimalizmus, klasika a úpletová vesta

Klasické strihy oblečenia sú dokonalým základom dámskej úpletovej vesty. Ak je váš šatník plný elegantných košieľ a látkových nohavíc, inšpirujte sa štýlom Darje Barannik. Škandinávska blogerka nosí úpletovú vestu s oversize bielou košeľou a béžovými širokými nohavicami. A ak by klasika nestačila: lodičky so špicatou špičkou a kabelkou Chanel.

Ďalším spôsobom, ktorý majú influencerky rady, je spojenie úpletovej vesty s dlhou košeľou. Takýto komplet nosí Marianna Mäkelä, ktorá inšpirovaná štýlom athleisure skombinovala elegantné oblečenie s converskami.

Úpletová vesta a tričko

Keď si oblečiete úpletovú vestu, nemusíte sa obmedzovať len na košeľu. Tento kus oblečenia tiež ľahko skombinujete s vašimi obľúbenými tričkami a džínsami. Aj Negin Mirsalehi zvolila takúto kombináciu. Pravidelná účastníčka svetových týždňov módy svojim casual outfitom vždy dodá lesk elegancie v podobe zlatej bižutérie.

Úpletová vesta nosená solo

Úpletovú vestu si môžete obliecť aj vo forme blúzky, bez toho, aby ste pod ňou niečo nosili. V takejto verzii ju nosí Leia Sfez. Francúzska módna influencerka si cení minimalizmus, a preto si do kompletu vyberá široké džínsy a kožené šľapky Hermes. Dôležitý je tu aj ľahký make-up a prirodzene upravené vlasy. Tento vzhľad je podstatou parížskeho štýlu.

Mohlo by sa vám páčiť: Trendy z roku 2021, ktoré budú módne aj v roku 2022 >>>

Hlavná fotografia: Edward Berthelot via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News