NOVÁ SEZÓNA: JAR LETO ’24! OBJAVTE TRENDY >>>

Hľadať...

Módne vzory 2024: tieto potlače budeme nosiť na jar a v lete

4 min.

Čo bude módne v roku 2024? Vkusné a veľké bodky, dlhé strapce, alebo nadčasové zvieracie motívy? S každou ďalšou sezónou môžeme na prehliadkových mólach popredných návrhárov vidieť nielen top štýly oblečenia, topánok a kabeliek, ale aj potlače, ktoré sa čoskoro stanú obľúbenými. Pozrite si módne vzory roku 2024, ktoré propagujú módne domy, a skontrulujte, ktoré z nich ešte nemáte vo svojom šatníku!

Objavte tie najmódnejšie vzory na sezónu jar-leto 2024, ktoré ovládli kolekcie špičkových návrhárov.

SS 24

Ako každý rok, počas módnych prehliadok na sezónu jar-leto sa na prehliadkových mólach objavili pásiky. Tento večný motív je už naozaj dosť starý, no dizajnéri ho stále dôsledne zaraďujú do svojich kolekcií. Z roka na rok trochu inak – experimentujú, farbia a zdobia pásiky, ktoré najčastejšie sprevádzajú šaty.

V roku 2024 uvidíme pásiky nielen na koktejlových šatách, ale aj na kostýmoch jednoduchého strihu či klasických košeliach a krátkych šortkách. Najžiadanejšie budú pruhy v rôznych farbách, usporiadané vertikálne (najlepšie horné a dolné). Takéto návrhy sme mohli vidieť okrem iných aj u Gucciho.


Gucci – Photo by Estrop/Getty Images


Pri pohľade na tohtoročnú kolekciu na sezónu jar-leto od Max Mara a módneho domu Zimmermann môžeme riskovať, že sa Miranda Priestly mýlila: jarné kvety sú skutočne nádherné. Sestry Zimmermann sa počas svojej prehliadky jasne vyjadrili, že najmódnejšie vzory pre rok 2024 budú kvetinové. Ich šaty boli nadýchané, s balónovými rukávmi a volánmi až po zem. Kreácie v pastelových farbách zdobili rôzne druhy kvetov na koktejlových šatách.


Zimmermann – Photo by Peter White/Getty Images

Na tohtoročných módnych prehliadkach nie je núdza o prikyvovanie minulým desaťročiam. Jedným z nich je návrat do 60. rokov a k batikovanému oblečenie. Práve v ére hippies vznikol trend tie-dye a svoju krásu si užíval v 90. rokoch (batikované košele Kurta Cobaina už vošli do histórie).

Najnovšie trendy vo vzoroch na jar a leto 2024 stavajú ombre do úplne nového svetla. Vďaka módnym domom ako Zimmermann budú tieto potlače patriť medzi najžiadanejšie. Batikovanie objavilo na dlhých maxi šatách a vzdušných košeliach do polovice stehien. Výsledok? Ombre môžeme nosiť na pohodlnom oblečení, ale aj na elegantných prvkoch šatníka.


Zimmermann – Photo by Peter White/Getty Images

Módny károvaný vzor a flanelové košele v duete s elegantnými sukňami u značky Louis Vuitton? Károvaná potlač rozhodne uchvátila dizajnéra Nicolasa Ghesquière, ale aj Zendayu a Cate Blanchett z publika obdivujúcich kolekciu. V roku 2024 bude károvaný vzor zdobiť hrubé a elegantné saká, ktoré môžu slúžiť ako vrchné oblečenie na letný večer a majú byť „elegantným komfortom“.


Louis Vuitton – Photo by Estrop/Getty Images

Nielen prúžky, kvety a káro, ako najmódnejšie vzory roku 2024, majú šancu dobyť túto letnú sezónu. Ďalšou klasikou, s ktorou sa módnym návrhárom len ťažko lúči, sú bodky. Ich obľúbencom je talianske duo Stefano a Domenico, vďaka ktorým vzdalo prehliadkové mólo Dolce & Gabbana hold topom v štýle spodnej bielizne a svadobným inšpiráciám, ale aj sakám.

V sezóne jar-leto 2024 noste bodky ako dizajn D&G – na oblečení v tlmenej farebnej palete: najlepšie čiernej. Voľte bezpečné a dôstojné štýly, ktoré sú skromné, no vďaka bodkám zároveň odvážne.


Dolce & Gabbana – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Majú toľko priaznivcov ako odporcov, no jedno im uprieť nemožno – sú pôsobivé. Kontroverzné zvieracie vzory sa opäť ukázali na prehliadkách najväčších módnych domov a kolekcie jar-leto 2024 sú plné šiat so škvrnami. Túto sezónu sa dizajnéri zameriavajú na klasickú verziu zvieracích vzorov v prírodných farbách, no s monumentálnymi a oversize strihmi oblečenia (Dolce & Gabbana).


Dolce & Gabbana – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Nápad na kolekciu Valentino, ktorej dominovalo obnažené telo, vzišiel z vášne pre ženy. Kreatívny riaditeľ Pierpaolo Piccioli priniesol chválu za ženské telo priamo na prehliadkové mólo. Jeho mólo bolo vybavené oblečením vyrobeným akoby z bieleho strihu origami a šaty zdobili zmyselné výrezy a viazanie. Najmódnejšie vzory na jar a leto 2024 zahŕňajú ručné práce a diery, ktoré sú niekedy tiež súčasťou džínsoviny.


Valentino – Photo by Marc Piasecki/WireImage

Na móle Glenna Martensa, kreatívneho riaditeľa značky Diesel, rozhodne kraľovala džínsovina. A práve on je súčasťou ďalšej módnej potlače 2024, bez ktorej sezóna jar-leto stráca zmysel. Hovoríme o džínsových volánikoch, ktoré zdobili topy s tenkými ramienkami, minisukne, a široké nohavice. Džínsové, roztrhané oblečenie bolo leitmotívom Diesel a dostalo sa medzi najmódnejšie návrhy na rok 2024 vo veľkom štýle.


Diesel – Photo by Estrop/Getty Images

Módna prehliadka Dolce & Gabbana v Miláne bola plná zmyselnej čiernej a čipkovanej bielej. Prehliadkovému mólu talianskeho dua vládla ženskosť, sexepíl a čipka, ktorá stelesňuje všetky vyššie uvedené črty. Priehľadný materiál zdobil naked dresses, krásnu spodnú bielizeň a zmyselné sukne.


Dolce & Gabbana – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Miuccia Prada vo svojej kolekcii jar-leto 2024 pre Miu Miu použila módny vzor, ​​ktorý vám pomáha oslobodiť sa – flitre. Návrhy dizajnérky sú jasné: flitre sú viditeľné na krátkych šatách, charakteristických pre Pradu, a skombinujeme ich s elegantnými košeľami. S najnovšou kolekciou Miuccia podporuje módne experimenty a žitie života naplno.


Miu Miu – Photo by Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Jarná a letná sezóna bude opäť plná strapcov. Nielen klasických, ale aj extravagantnejších – strieborných z jemných látok. To je to, čo nám Prada ponúka. Zdobia elegantné mini, midi a maxi šaty a šik kostýmy. Strapce možno vidieť v kombinácii s hnedým opaskom, šatami v štýle 20. rokov alebo žiarivo červenou farbou. Možností je veľa a Miuccia Prada vás nabáda k experimentom.


Prada – Photo by Estrop/Getty Images

Kolekcia Dior na jar-leto 2024 zožala veľký úspech. Maria Grazia Chiuri predstavila ten najkrajší vzor, ​​o akom môže žena snívať: čipku. Je to, čo dodáva šatám gotickú temnotu, ale aj šarm, eleganciu a štipku erotiky. Na prehliadkovom móle značky Dior sú najmódnejšími návrhmi letnej sezóny 2024 čipkované šaty až po zem, dlhé blúzky a midi sukne s rozšíreným spodkom.


Dior – Photo by Victor Boyko/Getty Images

Módna prehliadka Bottega Veneta v Miláne nám dala ďalšiu lekciu o módnych vzoroch na jar-leto 2024. Okrem elegantných kostýmov, jednoduchých čiernych midi šiat a trenčkotov predviedol Matthieu Blazy aj pierka. Táto jemná a dievčenská ozdoba zdobila hlavne šaty bez ramienok. Pierka sú vzorom, ktorý môžete nosiť nielen vo večernej verzii, ale aj každý deň, napríklad v kombinácii so svetrom.


Bottega Veneta – Photo by Victor Boyko/Getty Images

Logománia bola pred časom v móde. Dnes sme opäť svedkami toho, ako sa móda opakuje. Počas módnej prehliadky Kenzo sme sa mohli vrátiť do rokov 2000 pretože logo módneho domu zdobilo krátke šaty, biele tričká a mäkké svetre. Logománia, blízka myšlienke trendu y2k, uchvátila neutrálnymi farbami, ktoré sa prelínali s jasnými odtieňmi.


Kenzo – Photo by Estrop/Getty Images

Hlavná fotografia: Photo by Vittorio Zunino Celotto/Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News