Hľadať...

Fuchsia – farba, ktorá elektrizuje. S čím ju kombinovať a ako ju nosiť?

Intenzívna, sýta ružová farba strednej intenzity, ktorá často zdobí arabské interiéry, nie je nič iné ako fuchsiová. Najčastejšie sa táto farba nosí v lete, no rozhodne to nie je jediné obdobie v roku, kedy sa ju oplatí pridať do každodenných outfitov. Krásne zvýrazňuje hrejivé typy krásy, harmonizuje s olivovou pleťou a … omladzuje. S čím kombinovať fuchsiovú farbu a ako ju štylizovať? Čítajte nižšie.

Fuchsiová farba je skvelou farbou na total look, ale aj ako intenzívny prvok, ktorý rozbíja tlmené outfity. Pozrite, ako ju trendsettky využívajú vo svojich šatníkoch!

Fuchsiová farba– pre koho je určená?

Fuchsiová farba je určená skôr pre blondínky, brunetky a hnedovlásky s letným typom krásy, s pleťou so žltými a olivovými tónmi. Táto farba tiež dokonale zdôrazňuje letné opálenie, ale nie je v dokonalej harmónii s bledou, ružovou pokožkou, ktorej nedostatky možno takto zdôrazniť. Ale aj napriek tomu zbehlé ženy so zimným typom krásy často volia vo svojich outfitoch fuchsiovú, ale skôr v podobe nie veľmi dominantných akcentov.

Fuchsiová – outfity trendsetteriek

Namiesto teoretizovania sa oplatí analyzovať fuchsiový outfit, ktorý možno každý rok vidieť v uliciach módnych metropol priamo od popredných trendsetteriek. Rady nosia fuchsiový outfit (alebo aspoň tie, ktoré sú fuchsiovou doplnené) nielen počas najteplejších dní v roku. Tieto dievčatá tiež dobre vedia, že jeden fuchsiový prvok dokáže efektne rozbiť tmelený jesenný či zimný outfit.

Pozrite si tento look>>>

Ak vás zaujíma, aká farba sa hodí k fuchsiovej, máme pre vás odvážny, no osvedčený návrh. Fuchsiová sa skvele hodí k… červenej. Podmienkou je tu však letný typ krásy, pretože mix týchto dvoch farieb môže zvýrazniť nedostatky pleti.

Pozrite si tento look>>>

Fuchsiové šatníkové prvky vyzerajú skvele v kombinácii s fialovou. Tieto dve intenzívne farby spolu dobre ladia a pripomínajú arabské podnebie. Nebojte sa k takýmto outfitom pridať zlaté doplnky, ktoré zdôraznia tento charakter.

Pozrite si tento look>>>

Ako dosiahnuť, aby intenzívna fuchsiová farba dobre ladila s čiernou (a v koženej verzii) a zároveň nepôsobila fádne? Venujte pozornosť štýlu oblečenia, ktoré si obliekate. Leonie Hanne v tomto prípade stavila na oversize veci, vďaka ktorým vyzerá skvele.

Pozrite si tento look>>>

Leonie tiež vie, že fuchsiová sa hodí ku všetkým druhom šedej. Kockované cigaretové nohavice v tejto farbe teda účelne skombinovala s fuchsiovým rolákom a sakom. Vybrala si aj fuchsiové topánky. Šedý prvok tohto outfitu však dokonale podčiarkol jeho charakter.

Pozrite si tento look>>>

Netreba však zabúdať, že fuchsiová farba vyzerá skvele nielen ako jeden zo stylingových prvkov, ale aj v podobe total look. Fuchsiové dámske kostýmy sú ideálne ako na každodenné nosenie, tak aj na oslavu akou je svadba či slávnostná večera.

Fuchsiové šaty – hot or not?

Pýtate sa, či sú fuchsiové šaty dobrý nápad? Áno, samozrejme. Rovnako ako v mnohých iných prípadoch sa tajomstvo skrýva v detailoch. Ružové, fuchsiové šaty budú vyzerať štýlovo len vtedy, ak zvolíte správny strihl a zladíte ho so správnymi doplnkami.

Pozrite si tento look>>>

Ak sa rozhodnete pre fuchsiové šaty, siahnite po ich oversize strihu a snažte sa svoje telo skôr zakryť ako odhaliť. To je kľúč k úspechu s takouto vyzývavou farbou.

Pozrite si tento look>>>

Dlhé fuchsiové šaty budú vyzerať skvele s … bielymi doplnkami! Biele čižmy a kabelka v rovnakej farbe zdôraznia ich sviežosť a ženskosť.

Fuchsiová farba – aké doplnky sa k nej hodia?

Určite viete, ako sa hovorí: „tajomstvo tkvie v detailoch“ a možno práve preto vás zaujíma, aké doplnky sa hodia k šatám vo fuchsiovej farbe. V tomto prípade máte na výber zo štyroch možností:

  • kombinácia fuchsiovej so zlatom;

  • kombinácia fuchsiovej s doplnkami v iných intenzívnych farbách, ako je oranžová, červená alebo fialová;

  • kombinácia fuchsiovej s kontrastnými čiernymi doplnkami;

  • kombinácia fuchsiovej s bielymi doplnkami.

Všetky tieto varianty sú osvedčenými úpravami, ktoré využívajú vo svojom outfite popredné trendsetterky. Nechajte sa teda inšpirovať ich zmyslom pre štýl.

Mohlo by sa vám páčiť >>> Aká farba sa hodí k modrej? Prečítajte si, ako vytvoriť úspešné outfity s modrým oblečením

Hlavná fotografia: Christian Vierig / via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News