NOVÁ SEZÓNA: JAR LETO ’24! OBJAVTE TRENDY >>>

Hľadať...

S čím nosiť nohavice širokého strihu?

2 min.

Určite ste si všimli, že na uliciach a vo výkladoch obchodov sa čoraz častejšie objavujú nohavice so širokým či rovným strihom. Zatiaľ čo pre niektoré dámy je to obľúbený trend už po celé roky, iné si od nich držia odstup. Ak patríte do druhej skupiny, možno to bude tým, že skrátka neviete, s čím kombinovať nohavice so širokým strihom. V tomto článku nájdete tie najkrajšie inšpirácie.

Kľúčom k úspechu pri nosení širokých nohavíc nie je postava, ale vhodne zvolený horný diel outfitu a topánky.

SS 24

Skôr než vám prezradíme, aká obuv bude vyzerať so širokými nohavicami najlepšie, povieme si niečo o rôznych druhoch nohavíc s týmto strihom. Medzi nohavicami so širokým strihom nájdeme:

  1. Culottes (kulotky) – nohavice sa rozširujú už od stehien smerom dolu a sú v dĺžke maximálne po členky
  1. Flares/bootcut (zvonové) – majú klasický zvonový strih, ide o dlhé nohavice s mierne rozšíreným strihom
  1. Crop flares (kratšie zvonové) – nohavice s jemným zvonovým strihom v dĺžke maximálne po členky

Platí jednoduché pravidlo – všetky uvedené strihy budú najlepšie vyzerať v kombinácii s topánkami na podpätku, ale žiadne obavy – môžete si vybrať tie, v ktorých sa budete cítiť pohodlne aj celý deň.

K nohaviciam so širokým strihom typu crop flares sa skvele hodia aj členkové čižmy na hrubšom podpätku vyššieho strihu. Vaše členky budú zahalené a vďaka tomu budete môcť tieto nohavice nosiť aj v zime.

Širokých nohavíc sa nemusíte vzdať ani v lete. Toto obdobie je pre ne ako stvorené, pretože sú neuveriteľne pohodlné a ušité z jemného materiálu. Skvele bude vyzerať kombinácia bielych kulotiek a šľapiek, v tomto prípade to bude model s dreveným podpätkom (na fotografii vyššie).

V nohaviciach širokého strihu budete vyzerať štýlovo, ak ich zakomponujete do outfitu v boho štýle. Pre vytvorenie outfitu budete potrebovať semišové členkové čižmy na hrubšom podpätku, najlepšie béžovej alebo hnedej farby.

A čo poviete na originálny overal so širokými nohavicami alebo elegantné čierne nohavice zvonového strihu? Na výnimočné udalosti k nim pridajte ihličkové lodičky alebo členkové čižmy na ihličkovom podpätku.

Tip módnej expertky:

Chcete v outfite so širokými nohavicami vyzerať ešte elegantnejšie? Obujte si lakované topánky na vysokom podpätku.

V prípade zvonových či iných druhov širokých nohavíc je horný diel outfitu rovnako dôležitý ako topánky. Pre zachovanie ideálnej symetrie bude vhodné zvoliť priliehavý kúsok. Môžete si však obliecť aj tričko či top s dĺžkou po pás.

Krátky kožuch bude skvele vyzerať v kombinácii so zvonovými nohavicami hlavne v zime. Nenaruší proporcie postavy a šikovne odhalí boky, ktoré vyniknú práve vďaka tomuto strihu.

Ak však uprednostňujete skôr pouličný štýl, môžete si obliecť krátku páperovú bundu. Pre vytvorenie kontrastu si namiesto športových topánok obujte radšej elegantné členkové čižmy, napríklad bielej farby, ktorá je symbolom minimalizmu.

K vrchnému odevu a zvonovým nohaviciam sa najviac hodia práve jednoduchšie priliehavé kúsky šatníka. Môžete zvoliť napríklad tričko podobné tomu na fotografii.

Priliehavé farebné topy vo vintage štýle sa tiež dokonale hodia k outfitu so širokými nohavicami.

Trendy a Tipy
Insta News