Letné festivaly začínajú ZISTIŤ VIAC

Hľadať...

Dlhá biela košeľa v módnych outfitoch influenceriek – ako ju nosiť?

2 min.

Biela košeľa je číslo jeden na zozname základných vecí, ktoré sa oplatí mať vo svojom šatníku. Už niekoľko sezón sú najobľúbenejšie štýly ovesize priamo z pánskych šatníkov. Dlhšie modely do polovice stehien sa skvele hodia k bežným džínsom, ale môžu nahradiť aj tuniku či šaty. Pozrite sa, aké dlhé biele košele nosia influencerky!

festival

Zistite, na koľko spôsobov môžete nosiť dlhú bielu košeľu a inšpirujte sa pri vytváraní vlastných outfitov. Na MODIVO nájdete veľa modelov, ktoré budú dobre fungovať v rôznych kompletoch!

Biela košeľa sa hodí takmer ku všetkému, a to znamená, že influencerky k nej pristupujú rôznymi spôsobmi. Pozrite sa, ako ju nosiť!

Najjednoduchší outfit s dlhou bielou košeľou je ten, kde sa nosí navrchu. V tomto prípade nezáleží na tom, či sú spodnou časťou outfitu nohavice alebo sukňa, pretože v každej verzii bude tento model vyzerať rovnako dobre. Kerin Teigl kombinuje svoju dlhú bielu košeľu so svetlými, širokými nohavicami. Takéto tlmené a jednoduché komplety sú zaujímavým pozadím pre originálne doplnky. Influencerka sa ich rozhodla využiť na zvýraznenie hrubej zlatej retiazky z kabelky.

Spôsob, akým nosíme bielu košeľu, môže závisieť od charakteru outfitu. Model, ktorý sa nosí navrchu sa hodí k ležérnym kompletom. Biela košeľa zastrčená v nohaviciach však vždy pôsobí oficiálnejšie, čo však nevylučuje, že môže byť aj súčasťou ležérneho stylingu. Výsledný efekt vždy závisí od ďalších prvkov vzhľadu. Takáto dlhá biela košeľa bude vyzerať inak ku kostýmu a inak k džínsom. Pozrite sa, ako vyzerá v každodennom outfite Felicie Akerstrom!

Zdá sa, že pri vytváraní outfitu sa musíte rozhodnúť, či si košeľu oblečiete navrch alebo si ju zastrčíte do nohavíc. Ako ukazujú influencerky, existuje aj kompromis, ktorý umožňuje kombinovať oba spôsoby. Len nezapínajte dole všetky gombíky a jednu časť nechajte navrchu a druhú si zastrčte do nohavíc. Takto štylizovaná dlhá biela košeľa bude pôsobiť nielen ležérne, ale aj zaujímavo a módne. Niekedy stačí len málo, aby ste ukázali klasický model v novom prevedení.

Ak necháte rozopnuté gombíky v spodnej časti košele, nielenže sa jej jedna polovica schová do nohavíc. Zaujímavým riešením môže byť aj zviazanie oboch koncov na uzol. Takýto tip sme našli v jednom zo štýlov Kerin Teigl. Fashionistka sa rozhodla nezapínať si bielu košeľu vôbec, no toto riešenie je len pre odvážnych. Nič vám nebráni použiť len gombíky v hornej časti modelu.

Dlhú bielu košeľu možno použiť aj ako pelerínu. Po rozopnutí bude dobre fungovať v mnohých outfitoch. Dá sa nosiť k šatám, overalom alebo nohaviciam v kombinácii s crop topom – ako v outfite Pernille Teisbaek. Oversize strih zvolený fashionistkou sa bude dobre hodiť k mnohým kompletom. Rozopnutá biela košeľa dokáže doplniť nielen každodenný outfit, ale aj plážový – v tejto verzii sme ju videli u Leonie Hanne.

Vhodne dlhá biela košeľa môže pri nosením k nohaviciam či legínam nahradiť nielen tuniku, ale aj šaty. Existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť takýto komplet. Jednou z nich je požičať si pánsku košeľu a vyrobiť si z nej šaty. Táto možnosť má však niekoľko nevýhod – v závislosti od veľkosti môžu byť rukávy príliš dlhé a samotný strih môže byť náročný na úpravu aj s pomocou opasku. Namiesto toho je najlepšie zvoliť dlhú dámsku košeľu. Tento model zvolila napr. Alex Riviere.

Dlhá biela košeľa môže byť skvelou voľbou, ak hľadáte top, ktorý ladí s priehľadnou sukňou. Ažúrový alebo úplne priehľadný model je skutočnou výzvou pri vytváraní kompletu. Obyčajná, jednoduchá a dlhá košeľa je skvelý nápad na styling tohto typu sukne. Inšpiráciu na tento outfit sme našli u Caroline Daur. Fashionistka skombinovala počas parížskeho týždňa módy dlhú bielu košeľu s ažúrovou sukňou.

Mohlo by sa vám páčiť >>> Módne šaty na leto 2024: trendy priamo z prehliadkových mól

Hlavná fotografia: Jeremy Moeller / via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News