Letné festivaly začínajú ZISTIŤ VIAC

Hľadať...

Ako uviazať šatku na hlavu? Nechajte sa inšpirovať ženami z Instagramu!

2 min.

Šatky viazané na hlave nám pripomínajú predovšetkým hviezdy „starého” Hollywoodu: Audrey Hepburn alebo Grace Kelly. Dnes je móda na babičku späťštýl granny chic ovládol Instagram! Čím ďalej tým častejšie zapletáme šatku do vlasov namiesto jej nosenia okolo krku. Babushka trend je skutočným hitom na nadchádzajúcu sezónu jar-leto 2021. Zistite viac o tom, ako uviazať šatku na hlavu v štýle najobľúbenejších trendsetteriek!

Hodvábne šatky zmenili svoj pôvodný účel. Dnes ich čoraz častejšie vidíme vo vlasoch. Šatky sú originálnym a mimoriadne praktickým doplnkom vhodným na leto!

festival

Určite si pamätáte obraz krásnej Audrey Hepburn v balerínkach, cigaretových nohaviciach a s charakteristickou šatkou na hlave. Herečka zo snímky „Raňajky u Tifannyho” si často viazala okolo hlavy šatku a odhaľovala len ofinu. Pri hľadaní inšpirácie je dobré sa najskôr vrátiť k jej starým fotografiám z 50. a 60. rokov. Je to skutočná studnica nápadov, ktorú možno pokojne považovať za nadčasovú.

Street style z prehliadok na sezónu jar 2021 hovorí jasnou rečou – šatky na hlave sú top trendom na nadchádzajúcu sezónu. Otázkou zostáva, ako ich nosiť, aby vyzerali módne? Odpoveď určite nájdete u Olivii Palermo, americkej modelky známej z účasti v programe MTV, The City. 34-ročná influencerka si často zaväzuje šatku okolo drdolu alebo ňou omotáva svoj vrkoč. Tento (zdanlivo) malý detail mení charakter celého outfitu!

Značková dámska šatka často zdobí účes Gitty Banko. Trendsetterka nemeckého pôvodu má veľkú slabosť pre modely XXL s výrazným monogramom. Nechajte sa inšpirovať fotografiou nižšie, vytvorte si pletený alebo normálny cop a schovajte ho pod širokú šatku. To je mimoriadne originálny tip, ktorý využijete do mesta alebo na schôdzku so známymi.

Čím ďalej tým viac postov na Instagrame je označených hasztagom grannychic. Trendsetterky si zamilovali „babičkin štýl”! Vzorované šatky viazané na uzlík pod krkom lámu rekordy popularity na sociálnych sieťach. Ideálnym príkladom je Kendall Jenner, ktorá si k viacfarebnej šatke vzala úzke slnečné okuliare. Popis pod fotografiou hovorí sám za seba: „i’m not a spy, you’re a spy”.

637

Dámske šatky na hlavu: LIU JO, MARELLA, GUESS, MANILA GRACE

Štýl granny chic sa zapáčil aj Kasi Tusk (makelifeeasier). Obľúbená poľská fashionistka si uviazala na hlavu čiernu, takmer priehľadnú dámsku šatku – v súlade s jej minimalistickým štýlom. Kontrast dosiahla bielou blúzkou z úpletu a bielymi šortkami. Čo poviete? Za nás rozhodne „ÁNO”!

Pokiaľ sa považujete za módnu experimentátorku a máte bližšie k pirátke než víle, určite sa vám zapáči tip od Alexandry Lapp. Obľúbená influencerka veľmi dobre vie, ako uviazať dámsku šatku vo vlasoch a byť trendy. Uviažte si podľa nej šatku vzadu na hlave, doplňte outfit charakteristickými detailmi v podobe veľkých náušníc a páskou so zlatou sponou. Všimnite si, že dámska šatka nie je len módnym doplnkom, ale aj praktickou ochranou pred slnkom!

Oslovil vás štýl na súčasnú pirátku?

Veríme, že už viete, ako uviazať šatku na hlave a nechýbajú vám nápady, ako vytvoriť vydarený outfit. Teraz vám zostáva už len jedno – nájsť vhodnú šatku na MODIVO.sk!

Trendy a Tipy
Insta News