Hľadať...

Ako nosiť oversize kabát? Outfity s jesenno-zimnou klasikou, ktorú si zamilovali trendsetterky

Ak by sme chceli vyčleniť niekoľko zimných vrškov, ktoré dlhodobo nevychádzajú z módy, jedným z nich by bol zaručene oversize kabát. Outfity s týmto klasickým univerzálnym prvkom šatníka si zamilovali popredné trendsetterky, modelky a módne redaktorky. To všetko vďaka dokonalej kombinácii funkčnosti a prepracovanému vzhľadu. Oversize kabáty sú ideálnou voľbou pre milovníkov vrstvenia oblečenia a zároveň vyzerajú skvele na každej postave, pokiaľ sú proporcie správne vyvážené.

V priebehu posledných týždňov módy ste si mohli všimnúť, že trenčkoty a vlnené kabáty v oversize prevedení budú must have kúskom sezóny jeseň-zima 2021/22.

Oversize kabát na prehliadkach – trendy jeseň-zima 2021/2022

Poprední návrhári, vzhľadom k stále prevládajúcej pandémii aj vo svojich najnovších kolekciách kladú čoraz väčší dôraz na funkčný aspekt svojich projektov. Reč je nielen o materiáloch ako je mäkký úplet, ale aj o voľných strihoch, ktoré neobmedzujú v pohybe a poskytujú kopec pohodlia v každej situácii. V súlade s týmito trendmi boli posledné prehliadky priam zaplavené oversize oblečením. Medzi nimi sa objavili oversize kabáty, ktoré patria k jesenno-zimným trendom 2021/2022. Ktoré značky propagovali tento typ vrchného kúsku oblečenia vo svojich kolekciách? Určite tam patrí: Max Mara, Raf Simons, Ambush, Balenciaga, Burberry a Hyke.

Outfity s oversize kabátmi

S čím nosiť oversize kabát? Odpoveď na túto otázku poznajú popredné trendsetterky, ktoré fotograf pouličnej módy, Szymon Brzóska, vyfotil v rámci prebiehajúcich týždňov módy. Vďaka týmto fotografiám máme prehľad o tom, aké oversize kabáty budú ideálne na sezónu jeseň a zima.

Pokiaľ ste zvolili kabát, ktorý vás zahalí od hlavy až po päty a len ťažko tak viete ukázať zvyšný outfit, sústreďte sa predovšetkým na to, aby ste si k nemu vybrali charakteristickú, výraznú obuv. Pre tento osvedčený trik sa rozhodli aj trendsetterky z fotografie vyššie.

Absolútnym hitom nadchádzajúcej jesene budú trenčkoty vyrobené z kože, či už tie z ekologickej alebo prírodnej. V tejto sezóne ich budeme nosiť v prevedení total leather look, teda v kombinácii s inými koženými prvkami šatníka.

Chcete vyniknúť vďaka svojmu oversize kabátu? Rozhodnite sa pre taký, ktorý má intenzívnu farbu a noste ho s bielym oblečením.

Károvaný vzor si získal prehliadky, ktoré nám predstavovali trendy sezóny jeseň-zima 2021/2022. Pokiaľ teda hľadáte vzorovaný oversize kabát, vyberte si model s týmto vzorom.

Mimoriadne trendy je aj naďalej nesmrteľná klasika v boyfriend prevedení, teda klasický béžový kabát alebo oversize trenčkot.

Prehliadky takých značiek ako je napríklad Miu Miu nám dokázali, že jedným z najmódnejších variantov vrchného oblečenia na najchladnejšie dni budú oversize kožuchy. Nemáme na mysli teddy bear coats, ktoré boli módne v minulej sezóne, ale umelé kožušiny, ktoré svojím vzhľadom pripomínajú tie pravé.

Známe značky, ktoré majú vo svojej ponuke oversize kabáty

Už viete, kde hľadať inšpiráciu a nájsť najmódnejšie oversize kabáty na sezónu jeseň-zima 2021/2022 a ako ich nosiť? Premýšľate o tom, ktoré zo známych značiek majú vo svojej ponuke najzaujímavejšie modely? Špeciálne pre vás sme vybrali niekoľko kabátov, ktoré nájdete v ponuke obchodu MODIVO.

béžový kabátkožený kabátbiely kabát

čierny kabáthnedý kabát

Ikona: NurPhoto / via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News