MID SEASON SALE! Zľavy do -30%

Hľadať...

5 najdôležitejších trendov z Fashion Week v Kodani 2023 – prehľad street style

2 min.

Najočakávanejší týždeň módy je za nami! Tak, ako každý rok, Copenhagen Fashion Week prilákal do hlavného mesta Dánska štylistky, blogerky, módne redaktorky a trendsetterky, ktoré potešili originálnymi outfitmi. Aké boli ulice Kodane túto sezónu a ktoré trendy dominujú street style? Vyberali tie najlepšie outfity z Copenhagen Fashion Week.

Zatiaľ čo prehliadkové móla poskytujú inšpiráciu na to, čo budeme nosiť budúcu sezónu, street style podporuje experimentovanie tu a teraz. Toto je 5 trendov, ktoré ovládli Fashion Week v Kodani 2023.

MSS

Tohtoročnému Fashion Week v Kodani kraľovali metalické odevy a doplnky ako na mólach (pozri kolekcie: Rotate, Gestuz, Remain), tak aj v outfitoch trendsetteriek. Obyvateľky Kodane sa rozhodli pre strieborné kabelky, topánky, dokonca aj nohavice a kabáty, ktoré nosili na rôzne spôsoby. Našu pozornosť upútal vrstvený vzhľad s koženou bundou a metalickými nohavicami Rotate, ktoré dokonale odrážajú estetiku dánskeho street style.

Photo by Christian Vierig/Getty Images

Nedá sa poprieť, že škandinávske it-girls sú skutočnými trendsetterkami a aj na denim majú svoj názor. Canadian tuxedo, čiže džínsový total look, ovládol ulice Kodane počas tohtoročného Fashion Week. Najštýlovejšie Škandinávky siahajú po maxi džínsových sukniach, oversize bundách so strapcami, cargo nohaviciach s veľkými vreckami alebo rozšírených džínsoch a vytvárajú nonšalantný total look.

Photo by Christian Vierig/Getty Images

Dánkysú známe svojou láskou k farbám. Niekedy sa zameriavajú na energizujúci total look a inokedy potešia kombináciou založenou na princípoch color bloking. Počas tohtoročného týždňa módy sa tiež nevzdali tohto typu kombinácií. Na pozadí farebných outfitov vynikli žlté komplety, púdrové kúsky oblečenia kombinované s intenzívnymi odtieňmi modrej a elektrizujúce fuksiové outfity v súlade s trendom barbiecore. Ak hľadáte spôsob, ako sa odlíšiť od davu, farby sú na to ako stvorené!

Mohlo by sa vám páčiť: Farba roka 2023 od Pantone je zvolená! Pozrite si oblečenie a doplnky v odtieni Viva Magenta

Fot. Edward Berthelot via Getty Images

Tohtoročným trendom dominovala móda rokov 2000, čo bolo vidieť aj počas Copenhagen Fashion Week. Dánske ženy si však našli svoj vlastný spôsob stylingu prvkov Y2K a kombinujú štýly, cargo nohavice a džínsy s nízkym pásom s korzetmi, dlhými kabátmi alebo oversize bundami. Tento typ kompletu si vybrala aj Emili Sindlev. Škandinávska influencerka, považovaná za jednu z najlepšie sa obliekajúcich žien v Dánsku, stavila na voľné džínsy v štýle baggy, farebnú kožušinu a doplnky charakteristické pre módu začiatku 21. storočia.

Mohlo by sa vám páčiť: Najdôležitejšie trendy v dámskej móde na rok 2023 – tieto odevy a doplnky ovládnu naše šatníky!

Tydzień Mody w Kopenhadze 2023

Photo by Edward Berthelot/Getty Images

Na jednej strane outfity v súlade s trendom dopamine dressing a na druhej čierno-biely look – dievčatá z Kodane nenasledujú módu slepo a trendy prispôsobujú svojmu štýlu. Tohtoročný Copenhagen Fashion Week ukázal, že škandinávskemu minimalizmu sa stále darí, no s nudou to nemá nič spoločné. Casual look v dánskom vydaní znamená zaujímavé textúry a štýly, ako aj kombináciu elegantných šatníkových prvkov so športovými, a to je to, kvôli čomu sme si zamilovali škandinávsky chic.

Tydzień Mody w Kopenhadze 2023

Photo by Christian Vierig/Getty Images

Mohlo by sa vám páčiť >>>Samsøe Samsøe – príbeh dánskej značky, ktorá si podmaňuje Európu. Čo sa o nej oplatí vedieť?

Hlavná fotografia: Christian Vierig via Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News