Hľadať...

Zimný typ krásy – aké farby pristanú brunetkám s chladnou pokožkou?

Kľúčom k úspechu pri výbere outfitu je určiť, aký typ krásy máte. Správne zvolené farby oblečenia vám umožnia zdôrazniť pleť a dodať jej lesk. Ak máte tmavé vlasy, svetlú pleť a intenzívnu farbu očí, zrejme patríte do skupiny žien so zimnou koloristikou. Určite sa oboznámte s jej charakteristikou, ktorá vám pomôže vybrať si outfit, ktorý najlepšie zvýrazní vaše prednosti.

Typ krásy možno rozdeliť do štyroch ročných období: jar, leto, jeseň a zima. O tom, ako ich rozlíšiť, čím sa vyznačujú a aké farby by mali byť vo vašom šatníku, ak ste typ so zimnou koloristikou , sa dočítate v dnešnom článku.

Pleť ženy so zimným typom krásy je chladná, dokonca až porcelánová (medzi jej predstaviteľky patria Megan Fox a Dita Von Teese) či snedá (Monica Belluci, Salma Hayek). Vlasy dám, ktoré svojou krásou pripomínajú Snehulienku (snehobiela, alabastrová pokožka), sú najčastejšie uhľovočierne. Ženy s tmavou a olivovou pleťou pripomínajúce Latinoameričanky – ich tváre sú tmavšie a mierne opálené – sú zvyčajne brunetkami. Zimný typ krásy nešpecifikuje žiadnu konkrétnu farbu očí. Vyznačuje sa jasným kontrastom medzi farbou dúhovky a bielym a tmavým okrajom oka.

Zimny typ krasy

Zimný typ krásy

Je tu úplná sloboda, ale musia sa dodržiavať určité pravidlá. V prvom rade by farby pre ženy so zimnou koloristikou mali byť intenzívne, mrazivé a kontrastné. Či už tlmený odtieň alebo farebnejší, ale nie je tu miesto pre bledé farby. Ak biele, tak len snehovo biele, hnedé vo verzii horkej čokolády a čierne. Zimné typy by sa mali vyhýbať teplým odtieňom nude, béžovej a pastelovým farbám.

Farby pre zimné typy: tmavomodrá a grafitová

Všetky odtiene tmavomodrej a grafitovej sú pre zimný typ krásky trefou do čierneho. Tmavomodrá farba krásne zvýrazní porcelánovú pleť a dokonale kontrastuje s tmavými vlasmi. K tmavomodrému outfitu sú vítané červené nechty alebo pery. A grafit noste spolu so striebornými doplnkami.

Farby pre zimné typy: čierna a biela

Čierny alebo biely total look a dokonca aj čiernobiele outfity – všetky sú ideálne pre ženy so zimným typom krásy. Platí jedno pravidlo: biela musí mať studený, snehovo-biely odtieň a čierna by mala byť hlboká, v žiadnom prípade nie matná. Rovnako ako herečka Rooney Mara, ktorá je dokonale zimným typom, stavte na čierne nechty.

Rovnako ako tmavomodrá, tak aj čiernobiele outfity si pýtajú červené akcenty – červené pery, nechty alebo lodičky sú nevyhnutné k šatám v štýle b&w!

Farby pre zimné typy: ľadová modrá

Ak svoje dobrodružstvo s výberom farby pre váš zimný typ krásy ešte len začína, určite sledujte instagramový profil Dity Von Teese. Americká modelka sa preslávila porcelánovou krásou Snehulienky a čiernymi vlasmi. Jej poznávacím znamením sú červené pery, ktoré nosí k modrým outfitom. Pamätajte, že ak zvolíte modrú, jej odtieň by mal byť chladný a ľadový – iba tak krásne zvýrazní čierne vlasy a porcelánovú pleť.

Farby pre zimné typy: kobaltová

Ostrý a hlboký odtieň modrej dokonale zdôrazní uhľovočierne vlasy a tmavé okraje očí. Strieborné šperky a kamienky sa najlepšie hodia ku kobaltovým šatám – to isté platí aj o topánkach. Oplatí sa obuť si strieborné, flitrované lodičky alebo vytvoriť kobaltový total look s topánkami vo farbe outfitu.

Ženy s chladnou pokožkou by si mali dávať pozor na zlatú, ktorá je vyhradená blondínkam alebo svetlovlasým dievčatám s teplou pleťou. Zimný typ krásy najviac vynikne v striebornej, lesklej a platinovej farbe. Ak máte radi zlato, vyberte si ho v bielom vyhotovení. Biele zlato pristane ako dámam s krásou Snehulienky, tak aj tým s južanským výzorom. Vítané sú aj drahé kamene v intenzívnych farbách granátového jablka alebo zelenej (napr. smaragdy).

Mohlo by sa vám páčiť: Typy postáv – zistite, aký ste typ >>>

Doplňte si svoj šatník všetkými zimnými, intenzívnymi a studenými farbami a vyhnite sa teplej béžovej, hnedej i všetkým pastelovým odtieňom. Nahliadnite na modivo.sk a nájdite outfit na mieru pre skutočnú Snehulienku.

Hlavná fotografia: Photo by Paul Archuleta/FilmMagic

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News