Hľadať...

Trendy jeseň-zima 2021/2022 – najmódnejšie dámske kabáty priamo z prehliadok

Prečo milujeme jesenno-zimnú sezónu? Rozhodne pre teplé, mäkké látky, svetre príjemné na dotyk a… štýlové dámske kabáty. Trendy jeseň-zima 2021/2022 jasne naznačujú, že v nadchádzajúcej sezóne bude dlhší vrchný odev balansovať na hrane známej klasiky, futurizmu a športového uvoľnenia. Nebudú chýbať prekvapenia ani osvedčené riešenia z kapsulového šatníka. Aké najmódnejšie dámske kabáty sa už čoskoro objavia v uliciach? Čítajte ďalej.

Kožušinové kabáty, patchworkové modely z kože, fialové alebo sivé farby a dokonca také, ktoré pripomínajú oblečenie alpských turistov z 90.rokov – to je len časť trendov medzi dámskymi kabátmi na sezónu jeseň-zima 2021/22.

Trendy v dámskej móde na sezónu jeseň-zima 2021/2022 – čo je nového?

Móda sa opäť učí objavovať sama seba. Tvárou v tvár globálnej pandémii ukázal priemysel kreativitu a odvahu pri prezentácii kolekcie jeseň/zima 2021-2022. Návrhári vymysleli nové, realistickejšie prístupy, vrátane krátkych filmov, relácií bez publika a koncepcií s rozšírenou realitou. Výsledkom je, že oblečenie sa stalo funkčnejšie, rešpektujúce meniaci sa svet a ľahšie sa nosí s trendmi, ktoré fungujú v rámci akéhokoľvek štýlu, pohlavia či postavy. Vďaka tejto sezóne sme sa naučili viac snívať. Oblečenie je plné prázdninového optimizmu, ktorý nám má priniesť určitú iskru, kým sa život navráti do normálu.

[Módne kabáty – jeseň-zima 2021/2022]: kožušinové

V záujme ochrany zvierat prichádzajú značky s umelou kožušinou, ktorá je príjemná na dotyk a zdanlivo realistickejšia než skutočná kožušina. Kožušinové kabáty si získali prehliadky takých značiek ako sú Givenchy, Balenciaga, Fendi alebo Prada. S čím ich nosiť? S metalickými čižmami alebo bielymi členkovými čižmami.

[Módne kabáty – jeseň-zima 2021/2022]: pohodlné plášte

Teplé, na dotyk príjemné prvky šatníka. Práve takéto oblečenie sa vracia každú jeseň. V sezóne jeseň-zima 2021/22 ešte viac oceníme ich skvelé vlastnosti a budeme vďační za to, že nás zahrejú. Pravidlo číslo 1: má nám byť príjemne a pohodlne. Omotáme sa hrubou vlnou od hlavy po päty – čím mäkšie pokrývky, tým lepšie. Odkiaľ to vieme? Predovšetkým z prehliadok takých značiek ako sú Chloe, Elisabetta Franchi, Altuzarra, Jil Sander alebo Givenchy.

[Módne kabáty – jeseň-zima 2021/2022]: ski chic

Lyžiarsky štýl bude hitom tejto sezóny, s prešívaným oblečením, pohodlnými overalmi či dokonca kuklami. Všetky typy tohto zimného oblečenia znova ožili, tentokrát s mestským nádychom. V modernom meste je zima pohodlná a štýlová. Môžeme si to všimnúť najmä na prehliadkových mólach značiek ako je napr. Louis Vuitton, Miu Miu alebo Chanel. Kabáty v sezóne jeseň-zima 2021/22 majú podobu dlhých búnd a pariek.

[Módne kabáty – jeseň-zima 2021/2022]: s výrezmi

Pokiaľ hľadáte nádych sviežosti, spomedzi trendov v rámci dámskeho vrchného oblečenia na nadchádzajúcu jeseň alebo zimu, by ste si určite mali vybrať kabáty s neobvyklými originálnymi výrezmi. Top modely sa objavili na prehliadke značky Jacquemus, ale nechýbali ani napr. v kolekcii značky Rokh.

[Módne kabáty – jeseň-zima 2021/2022]: patchworkové

Či už kožené alebo aj nie, jedno je isté – patchworkové kabáty budú hitom nadchádzajúcej jesene (a teplejších zimných dní). Výnimočne zaujímavé varianty sa objavili na tohtoročnej prehliadke značky Chloe, kde mali modelky na sebe modely spájajúce v sebe vlnu a prešívané či kožené prvky, ktoré pozostávali z prvkov pripomínajúcich rybie šupiny v hnedých odtieňoch.

[Módne kabáty – jeseň-zima 2021/2022]: prešívané

To bude opäť ich sezóna! Vracajú sa klasické bundy a páperové vesty, ale začínajú sa objavovať aj elegantnejšie verzie – prešívané kabáty a „páperové” bundy pripomínajúce mraky, prekvapujúce veľkosťami, strihmi a farbami. Pokiaľ vás zaujíma športová klasika, pozrite si ponuku od Jason Wu, Tom Ford, Givenchy a Dolce&Gabbana. Pokiaľ máte chuť na trochu elegantnejší prešívaný kabát, hľadajte ho v kolekcii značky Chloe.

[Módne kabáty – jeseň-zima 2021/2022]: klasická béžová farba

Náš zoznam uzatvára absolútna klasika, o ktorej bola reč na začiatku článku. V súvislosti s ochranou planéty a ekologickým prístupom sa návrhári snažia nevytvárať stále novšie trendy, ale vracajú sa aj k známej osvedčenej klasike, ako sú béžové kabáty na jeseň a zimu. Najviac modelov tohto typu môžete vidieť na prehliadke značky Max Mara, Fendi a Burberry.

Mohlo by vás zaujímať: Trendy jeseň-zima 2021/2022 – prehľad najmódnejších dámskych búnd dostupných na Modivo >>>

Ikona: Danielle Venturelli / via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News