Hľadať...

Romantický štýl – čo to je a ako vytvoriť ženské outfity udržiavané v tomto štýle?

Ženský, jemný a priedušný – tri slová, ktoré vystihujú prakticky celú charakteristiku romantického štýlu. Priedušné materiály, strihy jemne zvýrazňujúce postavu a k tomu svetlé a jemné farby tvoria základ lookov udržiavaných v tomto štýle. Ako obyčajne, aj v tomto prípade, a celkom pochopiteľne, sú dôležité aj doplnky a detaily. Neutrálna, ale zároveň originálna bižutéria, prirodzený účes a ľahký mejkap doplnia ženský celok. Ako môžete dostať romantický štýl do svojho šatníka a kto vás môže inšpirovať k vytvoreniu jemného a ženského looku?

Bez ohľadu na meniace sa trendy, romantický štýl sa vždy teší veľkej popularite a pýši sa skupinou verných fanúšikov. Každú sezónu nadobúda trochu iný, nový charakter.

Ako sme už spomínali na začiatku, romantický štýl sa každú sezónu môže objavovať v inom prevedení, ale niekoľko jeho vlastností sa nemení. Čo sa týka strihov oblečenia v romantickom štýle, je tu málo miesta na… prebytočný priestor. Oversize preto nepatrí do tohto štýlu obliekania. Namiesto vecí pánskeho charakteru stojí za to zamerať sa na kúsky oblečenia, ktoré zdôrazňujú ženskosť. Nie príliš malé, ale ani príliš priliehavé k telu. Pastelová, svetlá paleta farieb je typická pre tento štýl obliekania. Niektoré značky, také ako Chanel, nám predsa len dokazujú, že hoci základom romantického štýlu by mali byť svetlé farby, ladia k nim tmavé, dokonca aj detaily čiernej farby. Pokiaľ je reč o detailoch, je dobré mať na pamäti, že celý efekt romantického outfitu dotvára nielen oblečenie, ale aj vlasy, jemný mejkap a nenápadná bižutéria.

Pokiaľ chcete nosiť oblečenie v romantickom štýle, je dobré vedieť nielen to, ako sa obliekať, ale aj u koho sa obliekať. Medzi značkami svetovej slávy sú také, ktoré majú vo svojej ponuke oblečenie nadväzujúce na tento jemný štýl. Ide predovšetkým o Chanel, Eliee Saab, Monique Lhuillier, Dior alebo Self-Portrait. Veci v romantickom štýle nájdete aj v ponuke mnohých značiek dostupných na MODIVO, takých ako: The Kooples, Rage Age, Babylon, Morgan alebo Mango. Mnoho Parížaniek má vo svojich šatníkoch súčasnú verziu romantického štýlu, keď si vyberajú také značky ako Rouje, Sezane, Realisation alebo Custom Made.

Kde hľadať inšpiráciu, pokiaľ chcete vytvoriť outfity v romantickom štýle? Ako to už býva, samozrejme predovšetkým na Instagrame, kde trendsetterky znova a znova predstavujú v súlade so súčasnou módou (viac či menej) rafinované looky. Je dobré si pamätať, že romantický štýl má v súčasnosti rôzne podoby. Často býva oživený doplnkami celkom iného charakteru, vďaka čomu je ešte originálnejší.

Nižšie nájdete outfity týchto trendsetteriek a hviezd, ktoré vo svojom každodennom vzhľade často poukazujú na estetiku romantického štýlu.

Jednou z najznámejších milovníčok romantických outfitov s charakteristickými doplnkami v britskom štýle je Alexa Chung. Módna ikona má rada čipkované šaty, ktoré si obvykle oblieka napr. k ťažkým topánkam Dr. Martens.

Fanúšičkou šiat v romantickom štýle je aj Olivia Palermo, ktorá si veľmi často vyberá kvetované vzory, volány a viazanie okolo krku. Veci tohto typu obvykle ladia s topánkami s ozdobnými detailmi.

Romantické outfity nevytvárajú len pastelové farby, ale aj biela v čipkovanom alebo vyšívanom prevedení. Aby celok nevyzeral príliš nevýrazne, biela farba bude krásne kontrastovať v tomto prípade s čiernymi doplnkami.

Efekt romantického outfitu vám pomôžu vykúzliť ,,balónové” rukávy, ktoré sa stali v poslednej dobe veľmi módnym detailom.

Mohlo by vás zaujímať: Skutočný francúzsky štýl – objavte instagramový profil, ktorý ukazuje, čo naozaj nosia obyvateľky Paríža >>>

Ikona: Edward Berthelot / via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News