Hľadať...

Pánska móda 2023: spoznajte najdôležitejšie trendy tohto roka!

Dizajnéri si čoraz viac dávajú záležať na ekologickom aspekte módy, a tak sa namiesto vytvárania nových trendov snažia niektoré z nich preniesť aj do ďalších sezón. Rok 2022 sa v pánskej móde niesol v znamení športovej elegancie, kožených kabátov a bomber búnd, nových krajčírskych foriem v podobe voľných oblekov a károvaného oblečenia. Ak ste v tej dobe sledovali módne trendy a doplnili si svoj šatník aspoň niektorými, máme dobrú správu: niektoré minuloročné trendy budú aktuálne aj v roku 2023! Ktoré? O tom nižšie. Hľadajúc odpoveď na otázku, čo bude módne v roku 2023, vám ponúkame prehľad z priehliadkových mól popredných dizajnérov.

Spojenie elegantných prvkov šatníka so športovými, ktoré je známe pod pojmom athleisure štýl, je trendy už pekných pár sezón a rok 2023 nebude výnimkou. Kombinujte teda oblekové nohavice s mikinami a bundy alebo košele s teplákovými súpravami.

Štýlové súpravy sme mohli vidieť už počas pandémie v podobe pánskych športových súprav pozostávajúcich z košele alebo aj variant s bundou. Súpravy tohto typu budú trendy aj v roku 2023: od farebných oblekov až po džínsové total look alebo uniformy.

Keď už hovoríme o súpravách, ďalším trendom v pánskej móde pre rok 2023 je denim total look. Džínsová bunda v kombinácii s džínsami baggy je charakteristickým znakom štýlu Y2K, teda módy z rokov 2000, ktorej vplyvy bolo možné vidieť na prehliadkových mólach minulú sezónu. Ak máte v šatníku džínsovú súpravu spred niekoľkých rokov, je vhodný čas na jej osvieženie.

Nadčasový károvaný vzor neopúšťa trendy dokonca ani počas sezóny jar-leto 2023. Kárované oblečenie sa obyčajne spája s jesenným a zimným obdobím, ale nemusí to tak byť. Károvaný oblek je neobyčajne elegantný a osvedčí sa pri mnohých príležitostiach, aj tých menej oficiálnych. Pokiaľ nie sú obleky vaším obľúbeným kúskom šatníka, módny károvaný vzor nájdete aj na kabátoch, košeliach, nohaviciach a doplnkoch.

Intenzívna zelená farba dostala pomenovanie „bottega green“ na počesť módneho domu, ktorý ju uviedol na trh a bordová alebo dokonca ohnivá červená sa ukázali ako dokonalý kontrast pre tlmené, čierne, geometrické zostavy, intenzívne farby si získali veľkú obľubu. natoľko, že zostávajú prítomné aj v trendoch na rok 2023. Môžete staviť na farebný total look alebo si vybrať jeden kus oblečenia vo výraznom odtieni, napríklad tričko alebo šiltovku.

Módne obleky pre rok 2023 sú na jednej strane klasikou, akými sú Tom Ford či Dolce & Gabbana, a na druhej strane oversize modely s károm, prúžkami a dokonca aj flitrami, ako na prehliadkovom móle Versace. Pánsky oblek sa už nenosí len na formálne príležitosti. Čoraz častejšie ho možno vidieť v uliciach svetových módnych metropol v casual edícii – v kombinácii s hladkým tričkom či rolákom a športovou obuvou.

Mohlo by sa vám páčiť: Štýl smart casual – inšpirácie pre pánske outfity

Hlavná fotografia: Edward Berthelot / via Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News