MID SEASON SALE! Zľavy do -30%

Hľadať...

Neodmysliteľný doplnok každého muža – elegantná pánska peňaženka

1 min.

Existujú doplnky, ktoré by mal vlastniť každý muž bez ohľadu na preferovaný štýl. Do tejto skupiny nepochybne patrí aj pánska peňaženka, v ktorej môžete bezpečne nosiť vaše peniaze alebo dokumenty. Tento doplnok však musí byť praktický a vhodne zvolený. Aký model bude najlepší?

Pri nákupe peňaženky musíte dbať na niekoľko základných vlastností, akými sú: materiál, veľkosť, typ zapínania a farba.

MSS

Pánske peňaženky sú vo väčšine prípadov vyrobené zo syntetických materiálov, pravej alebo umelej kože. Do prvej skupiny patria peňaženky vyrobené napr. z polyesteru a nylonu. Budú skvelou voľbou pre milovníkov outfitov v ležérnom či športovom štýle. Modely zo syntetických materiálov sú odolné proti poškriabaniu a oderu. Vďaka menším rozmerom ich možno vložiť do vrecka nohavíc či bundy.

Na druhej strane sú tu kožené peňaženky, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou – týka sa to hlavne modelov vyrobených z prírodnej kože. Jediným nedostatkom môže byť fakt, že sa môžu ľahko poškriabať alebo inak poškodiť. Nič sa však nemení na tom, že kožená peňaženka je neobyčajne elegantný a zároveň nadčasový doplnok.

Viete, že…?

Prírodná koža má špecifickú vôňu, ktorá sa nedá žiadnym spôsobom napodobniť? Vďaka tomu ju možno ľahko odlíšiť od umelej kože, ktorá svojou vôňou pripomína skôr gumu.

Mnoho mužov sa pri výbere doplnkov riadi ich praktickým využitím. Ak tiež patríte do tejto skupiny, pravdepodobne očakávate, že sa do vašej peňaženky zmestí hotovosť, dokumenty, platobné karty a … nič viac. V tomto prípade zvoľte dvojitú skladanú peňaženku – hoci ide o kompaktný model, môžete ho ľahko vložiť prakticky do každého vrecka.

137

V peňaženke s väčším počtom priehradiek a vreciek sa bez problémov nájde miesto na peniaze či dokumenty.

Možno však hľadáte peňaženku, ktorá by mala obsahovať čo najviac priehradiek a vreciek. Trojitá skladaná peňaženka bude preto pre vás lepšou voľbou. Je síce väčšia, takže je najlepšie ju nosiť v ruksaku, taške alebo kufríku, ale môžete do nej bez problémov vložiť všetky potrebné veci na každý deň.

Väčšina pánskych peňaženiek je ladená v neutrálnych farbách. Pánom to však neprekáža – čierna, hnedá, tmavomodrá alebo sivá peňaženka je nielen elegantnejšia, ale aj univerzálnejšia. Takýto doplnok môžete nosiť každý deň, môže byť súčasťou outfitov v štýle smart casual, ale bude vyzerať skvele aj vo formálnych outfitoch na slávnostnejšie príležitosti.

138

Hľadáte univerzálnu a elegantnú peňaženku? Čierny model je zaručená klasika!

Posledným dôležitým aspektom je zapínanie peňaženky, od ktorého vo veľkej miere závisí bezpečnosť vloženého obsahu. Populárnym riešením sú tradičné zipsy, ktoré chránia peniaze, dokumenty alebo karty, ale tiež k nim poskytujú jednoduchý a rýchly prístup. Praktickým riešením je aj magnetické zapínanie. Dobrou voľbou bude v tomto prípade model s priehradkou na mince, vďaka ktorej budú spoľahlivo na svojom mieste.

Trendy a Tipy
Insta News