Hľadať...

Módne a praktické pánske hodinky ako súčasť mnohých outfitov – aké si vybrať?

V súčasnosti sa hodinky nepoužívajú len na sledovanie času. Zohrávajú totiž aj úlohu štýlového doplnku, ktorý vyjadruje vkus majiteľa a zároveň ladí s jeho outfitom. Aké pánske hodinky si vybrať, aký remienok bude najlepší a ako správne pochopiť parametre týkajúce sa vodotesnosti? Zbavíme vás všetkých pochybností!

Automatický, kvarcový alebo elektronický model, na koženom remienku alebo oceľovom náramku? Mechanizmus a remienok sú základné aspekty, ktorým by ste pri kúpe pánskych hodiniek mali venovať pozornosť.

Najprv sa pozrieme na mechanizmy v pánskych hodinkách. Na výber máte hlavne:

  1. mechanické hodinky – naťahujú sa ručne pomocou korunky a pre svoj chod nepotrebujú batériu. V dnešnej dobe ide skôr o vzácny kúsok;
  1. automatické hodinky – tieto modely sú inšpirované klasickým mechanizmom. Naťahujú sa pomocou pohybov ruky, vďaka čomu strojček a ručičky pracujú plynulo a správne;
  1. kvarcové hodinky – v súčasnosti patria medzi najpopulárnejšie modely hlavne vďaka precíznemu mechanizmu. Sú poháňané batériou a ich chod závisí od počítania kmitov krištáľu kremeňa;
  1. digitálne hodinky – väčšinou ide o športové modely, ktoré majú displej s aktuálnym časom. Nie sú síce natoľko precízne, ako tie s kvarcovým mechanizmom, ale ponúkajú celú škálu rôznych funkcií, napr. stopky alebo krokomer.

132

Kvarcové hodinky patria v súčasnosti medzi najpopulárnejšie a najbežnejšie modely.

Pri analýze parametrov pánskych hodiniek ste si určite všimli, že väčšina z nich je vodotesná. Táto vlastnosť bude obzvlášť dôležitá pre aktívnych mužov, ktorých hodinky musia pracovať v rôznych, niekedy náročných podmienkach. Je potrebné vedieť, že vodotesné hodinky budú užitočné nielen v bazéne, ale aj pri behu, cyklistike, víkendovej turistike alebo každodenných činnostiach.

Ako však čítať hodnoty priradené jednotlivým modelom? Vodotesnosť je vyjadrená v počte atmosfér. Medzi najbežnejšie patria:

  1. 3 ATM – hodinky sú odolné voči menšiemu množstvu vody, napr. pri umývaní rúk alebo počas dažďa;
  1. 5 ATM – s týmito hodinkami sa môžete pokojne sprchovať alebo kúpať a s niektorými – aj plávať (nie skákať do vody);
  1. 10 ATM – hodinky sú špeciálne navrhnuté pre dlhšie plávanie či potápanie.

133

Vodotesnosť je dôležitá vlastnosť hodiniek pre aktívnych mužov.

V neposlednom rade je dôležitý aj celkový dizajn doplnku. Medzi elegantné modely patria najmä náramkové hodinky – čierne, strieborné alebo zlaté. Ide o klasické a bezpečné odtiene, ktoré vytvoria úžasný kontrast s bielym, čiernym alebo tmavomodrým ciferníkom. Tieto modely vyzerajú veľmi dobre v kombinácii s oblekom, alebo ako doplnok ležérnejšieho outfitu.

Tip módneho experta

Hľadáte univerzálne hodinky? Zvoľte hodinky s oceľovým náramkom, ktoré budú ladiť s väčšinou oblečenia bez ohľadu na rôzne farebné kombinácie.

Hodinky s koženým remienkom sú vhodné na každodenné nosenie, pretože dokonale doplnia polo-formálne outfity. Nezabúdajte však, že odtieň remienka by mal ladiť s odevom či iným doplnkom – v kombinácii s celkovým outfitom by nemal pôsobiť príliš rušivo. Milovníkom športového štýlu zasa odporúčame modely so silikónovým náramkom – je pevný, odolný voči mechanickému poškodeniu a určite splní očakávania každého aktívneho muža.

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News