Hľadať...

Minimalizmus v dámskom šatníku – na čo by ste nemali zabudnúť

2 min.

Minimalizmus je jedinečný trend, ktorý nikdy nevyjde z módy. Je to pravdepodobne preto, že sa v ňom uprednostňujú jednoduché kúsky oblečenia, obuv a doplnky tej najvyššej kvality. Medzi najväčšie minimalistky patria škandinávske a francúzske ženy. Ak chcete vytvoriť minimalistický a nadčasový šatník, pokojne sa nimi nechajte inšpirovať.

 

festival

Nižšie si na príkladoch tých najpopulárnejších znalkýň minimalizmu názorne ukážeme, na čo by ste pri tvorbe šatníka nemali zabudnúť.

 

 

Šatník minimalistky by bez čiernej farby ani nemohol existovať – preto jej musí byť naozaj veľa. Osvedčeným spôsobom pre vytvorenie minimalistických a pôsobivých outfitov je kombinácia čierneho oblečenia, topánokdoplnkov, ktoré sa vzájomne odlišujú jedine svojou textúrou.

Čierny kabát, čierne nohavice, čierne jazdecké topánky a čierna kabelka. Všetky tieto kúsky by mala vlastniť každá nefalšovaná minimalistka. Umožnia vám vytvoriť mnoho ďalších pôsobivých kreácií, ale môžete ich nosiť aj ako súčasť jedného outfitu.

Dámske čierne sako bude v kombinácii s čiernou kabelkou ladiť prakticky so všetkým. Na fotografii vyššie máte možnosť obdivovať veľmi vydarený outfit s obyčajnou sivou mikinou a priliehavými džínsami.

 

Džínsy sú to najlepšie, čo nám svet módy priniesol. Neexistuje kúsok, s ktorým by neladili. Skvele budú vyzerať predovšetkým v kombinácii s oblečením v jemných základných farbách. Vedia to dobre aj tie najpopulárnejšie minimalistky a teraz už to viete aj vy.

Zvoľte taký strih džínsov, ktorý… vám jednoducho sadne. Nezabudnite ani na farbu. Tie s prepraným efektom ako vystrihnutým z 90. rokov budú vyzerať perfektne vo väčšine outfitov.

Modré džínsy a hladké biele tričko tvoria dokonalú kombináciu. Sú alfou a omegou minimalizmu. Stačí pridať kabát alebo trenčkot a obuť si baleríny. Presne tak to robia aj rodené Parížanky.

Pôvodom z pánskeho šatníka, s voľným strihom, z hladkého, ale zato kvalitného materiálu. Reč je o tej najobyčajnejšej bielej košeli, ktorá by nemala chýbať na zozname žiadnej poctivej minimalistky. Rozhodne musí mať čestné miesto aj vo vašej skrini.

 

Biela košeľa, podobne ako tričko rovnakej farby, bude vyzerať úžasne v kombinácii s džínsami. K tomuto outfitu môžete pridať jeden výrazný prvok, napr. červenú kabelku či baretku. Tieto doplnky určite nebudú pôsobiť rušivo a váš outfit nestratí ani kúsok zo svojho minimalistického kúzla.

Ak v sebe máte viac romantičky než pragmatičky, môžete si vybrať popelínovú blúzku, ktorá bude svojím materiálom pripomínať košeľu. Na vyššie uvedenej fotografii si influencerka obliekla bielu blúzku ušitú z košeľového materiálu voľného strihu a roztomilým volánikom. Prototyp minimalistického štýlu.

Tip módnej expertky:

Najlepšie minimalistické košele nájdete… v pánskom šatníku!

 

Dámsky kostým má vo svojom šatníku každá minimalistka. Nielen z estetických, ale aj praktických dôvodov – kostým totiž pozostáva zo saka a elegantných nohavíc, ktoré sa skvele hodia napr. na výnimočné príležitosti. Jednotlivé diely však môžete nosiť aj samostatne ako súčasť outfitov na každý deň.

Dámsky kostým vo farbe ťavej srsti vytvorí v kombinácii s jednoduchým topom ten najlepší outfit na každý deň. Na večer máte dve štýlové možnosti. Pod sako si môžete obliecť nápaditý korzet, tie odvážnejšie z vás však nemusia mať pod sakom oblečené nič.

Nohavice z kostýmu oživené pukmi môžete využiť aj v ležérnejších outfitoch. Na fotografii vyššie vidíte dôkaz – nohavice vyzerajú skvele aj s teniskami a mikinou. Podmienkou však je, aby sa výsledná kreácia niesla skôr v neutrálnejších farbách.

 

Vďaka minimalistickému outfitu máte jedinečnú možnosť dosýta sa vyblázniť s doplnkami, ktoré ho dokonale zjednotia. Pri tvorbe outfitov na každý deň však nezabúdajte, že stačí pridať len jeden doplnok, ktorý dodá celkovému looku neopakovateľný a svieži nádych.

Medzi obľúbené doplnky minimalistiek rozhodne patrí aj zlatá bižutéria. Malé kruhové náušnice, jednoduchá retiazka na krku či zápästí alebo niekoľko prstienkov na jednom prste.

Minimalistickým doplnkom sa môže stať aj kabelka intenzívnej, napríklad červenej farby, ktorá dokonale vynikne na pozadí outfitu v neutrálnych odtieňoch.

Trendy a Tipy
Insta News