Hľadať...

Huf – Streetwear ako súčasť luxusnej módy

Streetwear alebo pouličný štýl sa stal neoddeliteľnou súčasťou luxusnej módy. V minulosti bol doménou skejterov, dnes však kraľuje na prehliadkových mólach počas týždňov módy rovnako ako legendárne kabelky značky Bottega Veneta. Móda na každý deň ide ruka v ruke s luxusnou high fashion už niekoľko sezón. Tento trend je odzrkadlením súčasného štýlu moderných žien, ktoré uprednostňujú pohodlie, nie však na úkor štýlového vzhľadu. Predstavujeme vám značku HUF, ktorá je pomenovaná podľa prezývky jej zakladateľa. Práve Keith Hufnagel založil jednu z najvýraznejších značiek pouličnej módy. Stojí za to ju bližšie spoznať!

Príbeh značky HUF

Hufnagel sa narodil v New Yorku a už ako dieťaťu mu učaroval svet hip-hopu a skejtbordingu. V 80. rokoch sa skejtbordisti nepovažovali za súčasť hlavného prúdu. Huf a jeho tím boli považovaní za outsiderov, ktorých životný štýl bol pre verejnosť nepochopiteľný.

V roku 1992 sa Hufnagel presťahoval do San Francisca, mesta, ktoré bolo v tom čase hlavným mestom skejtbordu. Táto zmena mu umožnila ďalej sa rozvíjať v tomto športe a vyhnúť sa rutine. Skejtbordingu sa začal venovať profesionálne a vďaka významným zmluvám sa mal možnosť podieľať na zaujímavých projektoch a cestovať po svete.

Nápad založiť značku HUF vznikol práve v San Franciscu. Keith vytvoril priestor pre všetkých nadšencov skejtbordingu a pouličnej módy – vznikol prvý obchod s názvom Tenderloin District. Bol sídlom tých najtrendovejších značiek, ktoré uznávali životný štýl skejtbordistov. Spolu s rastúcou popularitou rástla aj Keithova túžba vytvoriť a spustiť svoju vlastnú odevnú značku HUF. Mala v sebe spájať vášeň pre skejtbordy, pouličnú módu a životný štýl priaznivcov tohto športu. Za takmer 10 rokov od svojho založenia sa značka HUF stala nezávislým výrobcom prémiových odevov, obuvi a doplnkov.

76

Za obrovskú popularitu a oddaných fanúšikov značka vďačí vlastnej autentickosti. Hufnagel veril, že „doska“ spája ľudí. Je to životný štýl a hodnotový rebríček ľudí rôznych subkultúr, ako aj umelcov, hudobníkov či fotografov. Presahuje hranice sociálnych a politických štruktúr. HUF sa riadi myšlienkou sebavyjadrenia a slobody jednotlivca.

HUF – na MODIVO

HUF je značka, ktorá sa nedrží hlavného prúdu bežných módnych značiek, ktoré boli doteraz k dispozícii na MODIVO. Ide o prémiovú značku, ktorú možno smelo prirovnať k takým gigantom, ako sú Off-White, Supreme, Stüssy alebo Vetements. Ako skejtbordingová značka však ponúka unisex štýly a vzory, preto v nej nenájdeme kolekciu určenú len pre dámy. Skejtbord má značka HUF jednoducho v krvi. Môžeme to jasne vidieť v strihoch, pouličnom štýle alebo odkazoch na spoluprác rôzneho druhu.

Vo svojich začiatkoch bola vyhľadávaná len na domácom lokálnom trhu. Dnes je už známe, že štýl, ktorý vytvoril zakladateľ značky, bol výrazne nadčasový. Značka si zachovala svoj charakteristický design, ktorý je jednotný a pritom nápaditý už niekoľko rokov. Vďaka tomu sa značka HUF dostala do popredia medzi streetwear značkami. To konkurencia kráča v šľapajach HUF, a nie naopak.

77

Často spolupracuje s inými značkami. Zaujala dokonca aj európskych producentov (ktorí takmer automaticky odmietajú spoluprácu so značkami známymi iba v USA) a vznikli rôznorodé a zaujímavé projekty.

Okrem iného to bola spolupráca s Pulp Fiction, G-Shock, Thrasher, Obey, Budweiser, Bode, Real, Spitfire, South Park a Pink Panter. Okrem toho značka HUF spolupracovala s umelcami ako: Snoop Dogg, Phil Frost, Hajime Sorayama, Blondie, Frazetta a Chief Keef.

Prezrite si ponuku značky HUF, ktorá je k dispozícii na stránke MODIVO!

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News