Hľadať...

Akú dĺžku šiat k lodičkám

Dlhé šaty nám občas robia starosti, neraz sa dokonca stáva, že si ich nechtiac pristupíme opätkom alebo nás potrápi ich výber k postave. Našťastie existujú spôsoby, vďaka ktorým sa zaručene (a jednoducho) vyhnete módnemu faux pas. Zistite, akú dĺžku šiat zvoliť k lodičkám, aby ste sa cítili pohodlne a krásne.

Odhalený členok vám dodá ľahkosť a jemnosť – najmä, ak si obujete elegantné sandále s tenkými remienkami. Čo ešte treba vedieť?

Akú dĺžku šiat zvoliť k lodičkám?

Veľa závisí od vašej výšky a proporcií, preto je ideálne skúšať šaty spolu s topánkami. Využite bezplatné doručenie tovaru, ktoré ponúka multibrand s prémiovou módou MODIVO a vyberte si šaty v kombinácii s lodičkami a, čo je veľmi dôležité, eventuálne aj topánky na prezutie. Ak sa rozhodujete pre vysoké podpätky a neskôr si chcete obuť balerínky, môže sa stať, že šaty si budete neesteticky ťahať po zemi, čo vám môže spôsobovať problémy pri chôdzi alebo tanci. Pri hľadaní šiat na svadbu alebo inú spoločenskú udalosť sa preto neunáhlite.

Dĺžku večerných šiat si môžete overiť vo veľkostnej tabuľke dostupnej pri každom produkte v MODIVO. Zamerajte sa na „celkovú dĺžku šiat”, ktorá sa počíta od ramien až po spodnú časť.

Aké dlhé by mali byť maxi šaty?

Existujú rôzne teórie, aké dlhé by mali byť šaty. Vo veľkej miere to závisí od vašich proporcií a pocitu pohodlia. Ak máte pekné štíhle členky, je dobré ich ukázať. Vďaka tomu bude postava pôsobiť ľahšie.

611

Večerné šaty LIU JO

O niečo náročnejšie je vybrať maxi šaty dámam nižšieho vzrastu. Často bývajú pridlhé a okrem toho sa neraz stáva, že zaťažujú postavu.

Existuje ideálne dĺžka?

Rozhodne nie. Ak máte príliš výrazné lýtka, je dobré ukryť ich. Ak sa môžete pochváliť krásnymi štíhlymi nohami, siahnite po modeli s jedným alebo dvomi prestrihmi. Základné pravidlo je jednoduché: čím dlhšie šaty, tým elegantnejšie (najmä v spojení s vysokými ihličkovými lodičkami). Ale… šaty by sa rozhodne nemali „vliecť” po podlahe. Ideálne je, keď sa končia minimálne centimeter nad zemou.

612

Šaty LIU JO/Šaty PATRIZIA PEPE

Ako sme už spomínali, neexistuje ideálna dĺžka dlhých šiat. Časť štylistov sa zhoduje v tom, že šaty by mali siahať do polovice podpätka. Iní hovoria, že by mali odhaľovať len špičku topánky. Záleží najmä na vašom pohodlí. Nezabúdajte na to, že pri tanci alebo pri chôdzi sa musíte cítiť bezpečne a príliš dlhé šaty sa okrem toho môžu na parkete rýchlo zašpiniť. Koniec koncov – ako hovorievala Coco Chanel – „luxus musí byť pohodlný, inak nie je luxusom”.

Mohlo by vás zaujímať: Módne šaty na jar-leto 2021. Tieto modely budete chcieť nosiť už dnes >>>

Módne šaty s dĺžkou maxi nájdete na MODIVO. Využite filter „maxi” a nájdite ideálne šaty na každú príležitosť. V popise produktu sa môžete oboznámiť s výškou a veľkosťou, akú nosí modelka, čo vám zaručene uľahčí výber a skráti čas strávený hľadaním vhodného modelu.

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News