MID SEASON SALE! Zľavy do -30%

Hľadať...

Ako si vybrať džínsy k postave? Nájdite ideálny strih!

2 min.

Ako povedal samotný Yves Saint Laurent: Džínsy sú spektakulárne, praktické a nonšalantné. Majú v sebe skromnosť a zároveň expresívnosť, sexepíl a jednoduchosť”. Naviac nikdy nevychádzajú z módy. Jediný problém býva s výberom ideálnych džínsov k postave. Ako na to? S našimi tipmi nájdete rozhodne svoj strih!

Pomocou vhodného strihu nohavíc môžete zvýrazniť prednosti svojej postavy a ukryť nedokonalosti. Stačí vedieť, ktorý model bude pre vás ideálny!

MSS

Nie sú džínsy ako džínsy. Jeden strih zakryje „boky” a zvýrazní pás, iný zasa skracuje nohy. Jedno je však jasné: neexistujú dobré ani zlé postavy, je len nevhodne zvolený šatník. Začnime teda postupne, teda ako si vybrať vhodnú veľkosť džínsov? V obchodoch sa najčastejšie stretávame s veľkosťami od S po XL alebo − 36, 38, 40, 42. Značky, ktoré sa špecializujú predovšetkým na výrobu džínsov, tak ako Levi’s alebo Wrangler, uvádzajú trochu presnejšie parametre. Obvykle pozostávajú z dvoch parametrov: W (waist) teda pás alebo L (length) − dĺžka nohavíc.

Pred nákupom džínsov je dobré si vziať do ruky krajčírsky meter. Zmerajte si obvod pása a následne ho vydeľte číslom 2,54 (celá dĺžka v centimetroch). Vďaka tomu získate prvý rozmer, teda pás. Rovnako postupujte pri zisťovaní dĺžky.

Príklad: ak máte v páse 79 cm, po vydelení číslom 2,54 získate výsledok 31,1 (zaokrúhlene 31). Pokiaľ sa vám nechce nič počítať, využite praktickú tabuľku veľkostí, ktorá je dostupná u jednotlivých produktov v našom internetovom obchode MODIVO.

567

Džínsy Wrangler spolu s dostupnou tabuľkou veľkostí.

Misia: zoštíhlenie postavy

Aby ste si opticky zoštíhlili postavu a zvýraznili pás, je dobré si vybrať džínsy s vysokým pásom. Vďaka nohaviciam rovného alebo rozšíreného strihu vyrovnáte proporcie medzi širokými bokmi a úzkymi nohami. Zabudnite na priliehavé (skinny) džínsy a nízke bedrové modely. To sú strihy, ktoré dokážu zvýrazniť nedostatky postavy.

568

Tmavé dámske džínsy s vysokým pásom a jednoduchými nohavicami vám určite zoštíhlia postavu. Na fotografii: Džínsy PINKO

Misia: zoštíhlenie nôh

Ženy s hrubšími lýtkami by sa mali vyhnúť nohaviciam s ¾ dĺžkou a modelom, ktoré končia v polovici lýtok. Zvýraznenie najširšieho miesta je častou chybou pri tvorbe outfitu. Ak chcete opticky zoštíhliť stehná, je dobré si vybrať džínsy bootcut, teda jemne rozšírené od kolien nadol. Vhodné strihy budú taktiež boyfriend alebo obľúbené mom džínsy.

569

Džínsy regular fit GUESS

Misia: predĺženie nôh

Najjednoduchšie si predĺžite nohy pomocou vhodne vybraných topánok. Stačí, že si obujete lodičky alebo ihličkové lodičky a vaše nohy (a samozrejme zadok) sa budú zdať štíhlejšie a pevnejšie. Naviac pri výbere nohavíc s vysokým pásom a dlhými nohavicami si určite pridáte niekoľko žiaducich centimetrov.

570

Dámske džínsy slim fit G-STAR RAW

Misia: zvýraznenie zadku

Aby ste zvýraznili tvar zadku, vyberte si model s veľkými vreckami. Podľa slov štylistky – nohavice, ktoré nemajú zadné vrecká nám opticky vyrovnávajú zadok. Pokiaľ vám teda záleží na ukrytí okrúhleho zadku, vyberte si tmavé džínsy s vreckami, ktoré sú umiestnené blízko seba alebo si boky zakryte voľnou tunikou.

571

Dámske džínsy slim fit LEE

Nezabúdajte, že okrem vhodnej veľkosti a strihu zohráva dôležitú úlohu aj kvalita nohavíc z denimu. Vyhnite sa džínsom, ktoré majú vo svojom zložení veľké množstvo polyesteru (viac ako 30%) a umelých materiálov džínsom podobných. V ponuke internetového obchodu MODIVO nájdete tak nohavice zo 100% bavlny, ako aj modely s prímesou lyocellu a elastanu. Vyberte si ideálny kúsok pre seba!

 

 

 

 

 

 

 

Trendy a Tipy
Insta News