Hľadať...

Ako nosiť legíny – dlhé, pod kolená a biker shorts v každodenných outfitoch

Počas lockdownu sme kládli väčší dôraz na pohodlné oblečenie. Medzi oblečením, ktoré nám poskytovalo pohodlie, sa objavili okrem iného legíny. Táto elastická alternatíva pre nohavice, ktorú môžeme považovať za druhú kožu, sa rýchlo tešila veľkej obľube a veľmi rýchlo sa dostala z domáceho prostredia do ulíc. Nestalo sa tak náhodou. Inšpiráciou, ako nosiť legíny, pre nás boli: Kendall Jenner, Hailey Bieber, Kaia Gerber, Elsa Hosk, Bella a Gigi Hadid a ďalšie influencerky.

Pohodlné a pritom módne? Je to možné! Vyberte si legíny a zistite, na koľko spôsobov ich môžete nosiť!

Módne dámske legíny v outfitoch – trendy z Instagramu

Legíny sú kúskom oblečenia, ktoré nám v posledných sezónach prináša množstvo možností. Rôzne dĺžky, materiály a farby sú dôvodom, pre ktorý o ne začali mať záujem ženy s rozličným vkusom. Pozrite sa, ako ich nosia obľúbené influencerky, nechajte sa inšpirovať a vytvárajte vlastné nápadité outfity!

Vzorované legíny v každodenných outfitoch

Legíny z inej galaxie, ktoré pred niekoľkými rokmi propagovala Maffashion, sú už minulosťou. V posledných sezónach sa objavil iný kozmický vzor – mesiace od Marine Serre. Influencerky rýchlo pochopili tento trend a začali nosiť aj modely s inou potlačou. Legíny so zvieracou potlačou, maľovanými prvkami, tie-dye a aj tie s logom môžeme nájsť v ponuke MODIVO.

Farebné legíny v každodenných outfitoch

V posledných sezónach nosíme čím ďalej tým viac farieb. Návrhári propagujú jemné pastelové, odvážne neónové a sýte farby, z ktorých si každý nájde niečo pre seba. Tento trend sa preniesol do rôznych kúskov šatníka, aj na legíny. Počas tejto sezóny ich môžete nosiť v štýle 80.rokov, pretože práve v tejto dekáde kraľovali v rôznych farbách.

Klasické legíny v každodenných outfitoch

Klasické legíny sa spájajú hlavne s čiernou farbou, ale výber je rozhodne väčší. Tmavomodrá, béžová farba alebo rôzne odtiene sivej farby sa budú hodiť k rôznym outfitom.

Legíny v outfitoch s ihličkovými lodičkami – módne kombinácie

Aké topánky si vybrať k legínam? V skutočnosti existuje úplná sloboda. Pokiaľ chcete prelomiť ich športový charakter, ktorý im zostal aj po rokoch, kedy boli hlavne súčasťou oblečenia do posilňovne, zvoľte ihličkové lodičky. Vďaka podpätkom bude outfit ženský a originálny. Podľa tipov od influenceriek sa môžete predovšetkým sústrediť na farbu, nie tak na model. Pozrite sa na to, ako to robia!

Dlhé legíny v outfitoch s ihličkovými lodičkami

Najnepredvídateľnejšou voľbou sú legíny po členky. Táto dĺžka nepodlieha sezónnym trendom a objavuje sa vždy znova a znova. Zmeny sa môžu týkať vzorov, farieb a materiálov. Pokiaľ chcete byť in, rozhodnite sa pre farbu, rovnako ako to urobila Emili Sindlev. Fialové legíny influencerky vyzerajú skvele s ružovými sandálami na podpätku. V tomto prípade je práve farba kľúčom k úspechu. Rovnako dobre by vyzerali lodičky alebo topánky typu mules podobnej farby.

¾ legíny v outfitoch s ihličkovými lodičkami

V posledných sezónach sú v móde rôzne dĺžky legín. Vrátili sa okrem iného modely ¾ dĺžky. Legíny pod kolená môžete nosiť napr. k ihličkovým lodičkám. Pre takéto spojenie sa rozhodla Nina Sandbech. Influencerka si vybrala modely rovnakej farby. Aj s extravagantným oblečením a doplnkami je to vždy bezpečná voľba.

Krátke legíny – ako zladiť biker shorts s ihličkovými lodičkami?

Krátke legíny aj naďalej patria k „must have” kúskom a sú hitom už niekoľko sezón. Počas tejto doby predstavili influencerky toľko rôznych outfitov, že už sme pravdepodobne videli všetko. Maffashion nám ukázala, že pri ich kombinovaní môžeme zvoliť iný trend – color blocking. Zelené biker shorts a k nim ihličkové lodičky svetlejšej farby zladila s kontrastnými kúskami – fialovým topom a ružovým sakom.

Legíny k šatám – ako vytvoriť vydarený outfit?

Legíny ako doplnok k šatám nie sú len spôsob, ako ukázať náš vzťah k móde. Ich výber môže mať aj svoje praktické dôvody. Zistite, v akých situáciách je dobré navzájom kombinovať dva kúsky oblečenia!

Dlhé legíny k šatám

Legíny v lete musíte nosiť hlavne z estetických dôvodov, ale chladnejšie obdobie nás núti premýšľať o ich praktickosti. Keď ich zladíte so šatami, predovšetkým si zaistíte teplo. Pozrite sa, ako to urobila Justyna Czerniak! Módne, pohodlne a k tomu teplo – znie to ideálne!

Krátke legíny k šatám

Legíny môžu byť skvelým riešením v prípade tuník alebo veľmi krátkych šiat. Ak sa chcete cítiť pohodlne a nemyslieť na spodnú bielizeň, ktorú môže byť vidieť, zachránia vás práve legíny. V tomto prípade si môžete vybrať model ľubovoľnej dĺžky, napr. biker shorts ako Nina Sandbech.

Čierne legíny v outfitoch – univerzálny model na každodenné nosenie

Najlepšou voľbou budú legíny v čiernej farbe. Vďaka jednoduchým nohaviciam a neutrálnej farbe je sloboda kombinácií obrovská. Pozrite sa, ako to robia influencerky!

Čierne legíny v každodenných outfitoch

Spojenie čiernej a bielej farby je vždy dobrou voľbou. K legínam v tejto nesmrteľnej farbe sa dá pridať ľubovoľný biely vrchný diel. Osvedčia sa tak v kombinácii s jednoduchým topom, ako aj elegantným sakom.

Čierne ¾ legíny v každodenných outfitoch

Čierna + čierna = ideálny duet. Čierne ¾ legíny môžete zladiť s koženou bundou alebo sakom rovnakej farby. Takýto outfit môžete vždy oživiť farebnými doplnkami, ale nie je to nutnosť. Čierny total look bude zaujímavou možnosťou.

Čierne biker shorts – krátke legíny na každý deň

Krátke čierne legíny môžeme oživiť farbou, napr. žltou alebo zelenou. Camille Charriere a Alpa Rama nám dokazujú, že najjednoduchšie riešenia môžu byť zároveň tie najlepšie.

Lyžiarske legíny – ako nosiť elastické nohavice?

Do rebríčka top legín sa dostali aj tie lyžiarske. Nielen modely s gumičkou, ale aj také, ktoré začínajú tesne pod kolenami a odhaľujú takmer celé lýtko, sú jedným z trendov propagovaných mnohými influencerkami, okrem iného Leonie Hanne, Lena Perminova a Anna Rosa Vitiello.

Lyžiarske legíny v outfitoch s ihličkovými lodičkami

Ako zladiť lyžiarske legíny s ihličkovými lodičkami? Možnosti sú dve. Modely s gumičkou sa dajú upevniť pod chodidlo a nosiť vo vnútri topánky, či už v duete s modelmi na plochej podrážke alebo využiť podpätok a ukázať tento dodatočný prvok legín. Druhá možnosť sa zdá byť módnejšia. Gumičku na legínach prevlečte cez zvršok ihličkových lodičiek. Skvelé riešenie pre dámy, ktoré sa rady hrajú s detailmi.

Legíny v kombinácii s plochými topánkami

Lyžiarske legíny k topánkam na plochej podrážke nosíme klasicky. Šponovky musia byť ukryté vo vnútri topánky, ale to im neuberá na zaujímavom vzhľade. Remienky po bokoch topánok sú vždy zaujímavým doplnkom, ktorého efekt môžeme zosilniť jednotnými farbami. V total looku a v prípade jednoduchých strihov sa takéto detaily dostávajú do popredia.

Ponožky a legíny – módny trend z Instagramu

Ponožky sú niekedy vyložene kontroverznou témou. Častejšie sa ich snažíme skryť než exponovať vo svojich outfitoch. V prípade legín sa zdajú byť najvhodnejšie členkové ponožky, pretože kvôli nohaviciam by sa pod ne ťažko skrýval ďalší model. Podľa toho, čo nám ukazujú obľúbené influencerky, nemusíme tento kúsok oblečenia skrývať. Ukazovanie ponožiek nosených k legínam sa stalo novým trendom. Najobľúbenejšie sú tie z jednoliatej vlny, ale niektorí sa zameriavajú na typicky športové ponožky s logom značky.

Mohlo by vás zaujímať >>> Sú zvony opäť v móde? Trend zo 70. rokov je späť!

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News