Hľadať...

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o značke The North Face

4 min.

„Never stop exploring” – to je slogan, ktorým sa značka The North Face riadi od začiatku. Neustála túžba po inováciách ju priviedla až na samý vrchol outdoorového impéria a módny cit jej umožnil nadviazať veľa zaujímavých spoluprác, napr. so značkou Gucci. História The North Face je revolučná a fascinujúca, pretože zobrazuje boj proti živlom a neskrotnej prírode. Objavte úspechy a produkty známej outdoorovej značky!

festival

Legendárny batoh The North Face Ruthsack a sférický stan The Oval InTENTion zmenili komfort horskej turistiky. Za čo ešte vďačíme americkej značke?

Začiatky značky The North Face siahajú do roku 1966, keď Douglas Tompkins a Susie Russell založili malý lyžiarsky a turistický obchod. Vo vrecku mali požičaných 5-tisíc dolárov a v ich srdciach veľkú vášeň pre hory. Nazvali ho North Face, čo jednoducho znamená „severná stena“. Vo svete horolezcov je synonymom tých najťažších a najneprístupnejších trás. Samotné logo značky je znázornením steny El Capitan – skalného útvaru vysokého cez kilometer, ktorý sa nachádza v Yosemitskom údolí v strednej Kalifornii.

El Capitan - logo The North Face
Źródło: thenorthface.com

Zaujímavosť

Na otvorení obchodu North Face zahrali The Grateful Dead, vychádzajúca rocková hviezda a obľúbená kapela amerických hippies.

Značka The North Face často zdôrazňuje, že prieskumníkov vybavuje výbavou, ktorá im umožňuje plniť si sny a testovať hranice výkonu a možností. Na oficiálnej stránke výrobcu nájdete strom s ich najdôležitejšími úspechmi. Medzi ne určite patrí vysoko efektívny stan v tvare písmena A – Oval InTENTion, legendárna cestovná taška Base Camp, vyrobená z takmer nezničiteľných materiálov a kultová flísová bunda Denali Jacket, ktorá stále zostáva v ponuke The North Face.

Ste zvedaví, ako sa malý obchodík rozrástol na outdoorové impérium? Ako sa The North Face vyvinula zo športovej spoločnosti na spoločnosť zaoberajúcu sa životným štýlom? Vráťme sa teda o päťdesiat rokov späť. Douglas Tompkins, už spomínaný tvorca značky, rýchlo opustil svoje podnikanie. Necelé dva roky po otvorení spoločnosti nasadol do dodávky so štyrmi priateľmi, aby vyliezli na Mount Fitz Roy (príbeh rozpráva film „Mountain of Storm“). Po návrate z Patagónie Tompkins predáva svoje podiely, aby sa zapojil do rozvoja značky Esprit a nakoniec kúpil pozemky v Severnej Amerike a vytvoril národné parky.

Jeho priateľ, Kenneth „Hap“ Klopp, je zodpovedný za expanziu a súčasné postavenie značky The North Face. Je pôvodcom legendárneho batohu The North Face s názvom Ruthsack, ktorý odštartoval módu backpacking. Čím tento batoh vynikol? V prvom rade je výnimočne ľahký a má veľa vreciek. Hoci to dnes považujeme za normu, na tú dobu to bolo revolučné. Od 60. rokov minulého storočia americká outdoorová značka neustále rozvíja a podporuje nadšencov horských aktivít, vylepšuje svoje produkty o novšie membrány a mimoriadne odolné predmety. The North Face je dokonalým príkladom toho, ako premeniť vášeň na skutočne veľké peniaze. V súčasnosti je značka súčasťou americkej odevnej korporácie VF Corporation.

Viete, že…?

V roku 2010 založila značka The North Face nadáciu, ktorej cieľom je povzbudiť deti a tínedžerov k aktivitám v prírode.

Bundy, nohavice a batohy The North Face – hoci sú venované nadšencom horských aktivít – si rýchlo našli svoje miesto v popkultúre. Urban outdoor sa stal obľúbeným najmä medzi rappermi. V 90. rokoch ovládli newyorskú scénu bundy The North Face (model North Face Nuptse). Onedlho nastal trend mikín a čiapok, ktorý medzi hudobníkmi pretrval dodnes.

Značka North Face napriek početným spoluprácam a kolaboráciám nestratila svoj horský pôvod. Ich nová kolekcia FUTURELIGHT™ má slogan – viac priedušnosti, viac ochrany a viac prírody. Nič to nemení na fakte, že v uliciach miest čoraz častejšie vidíme dámske a pánske bundy The North Face. Oblečenie a doplnky obľúbenej outdoorovej značky prakticky nevychádzajú z módy, práve naopak – získavajú si čoraz viac priaznivcov. Medzi známych ľudí, ktorí radi nosia bundy, nohavice a priedušné tričká The North Face patria: Emily Ratajkowski, Billie Eilish, Hailey Bieber, Jennifer Aniston, Kimberly Stewart, Jennifer Lopez, Miley Cyrus, Bella Hadid, Amanda Seyfried, Jared Leto alebo Ed Sheeran.

Ako sme sa dočítali na oficiálnej stránke výrobcu – prieskum je vyjadrenie. Ide o hľadanie nových ciest. Je to cesta zvnútra. S týmto vedomím sa zrodila mimoriadna spolupráca The North Face x Gucci, ktorej výsledkom je skutočne skvelé oblečenie balansujúce na hranici medzi outdoor a streetwear. V septembri 2022 bola predstavená tretia (najnovšia) kolekcia inšpirovaná atmosférou 70. rokov a kaleidoskopom. Výrazné farby, geometrické vzory a nezabudnuteľné potlače sa rýchlo stali súčasťou estetiky amerických miest.

Nižšie Miley Cyrus v bunde The North Face x Gucci. Toto nie je jediný koncert, kde hviezda spievala v charakteristickej páperovej bunde.

Jedným z vlajkových produktov The North Face je prešívaná páperová bunda. Miley Cyrus v nej absolvovala nejeden koncert a Jared Leto v nej pózoval na stenách. Nikto nepochybuje o tom, že značka je jednoducho trendy, aj keď je to určite spôsobené jej pohodlím a vyspelými technológiami. Ako nosiť bundu The North Face každý deň? Na pomoc prichádzajú celebrity a influencerky zo zámoria.

Emily Rajtakowski má vo svojom šatníku minimálne tri páperové bundy The North Face, čo dokazujú aj paparazzi fotky. Známa modelka rada nosí teplú páperovú bundu s pohodlnými legínami alebo džínsami a športovou obuvou. Krátka ružová bunda North Face je ideálnou voľbou pre fanúšikov mestského outdooru a dievčenskej jemnosti.

Dámska bunda North Face je nevyhnutnou súčasťou šatníka influenceriek. Bella Hadid ju úspešne nosí k športovým súpravám, teniskám a s jemnými šperkami. Ak si ceníte módny minimalizmus a univerzálne vrchné oblečenie, nasledujte jej príklad a vyberte si čiernu dámsku bundu od The North Face.

Hailey Biber veľmi dobre vie, že značka The North Face bola vytvorená s ohľadom na nadšencov horskej turistiky, a preto si teplú páperovú bundu TNF ochotne berie so sebou na svah. Model vyplnený páperím a perím určite nedovolil modelke prechladnúť ani pri mínusových teplotách.

Mohlo by sa vám páčiť >>> Après ski: štýl priamo z lyžiarskeho svahu

Hoci sa The North Face spája najmä s výrobou kvalitných búnd a praktických batohov, značka ponúka oveľa viac. Na MODIVO nájdete módne polokošele s logom El Capitan, šiltovky, pohodlné tepláky a priedušné flísové bundy The North Face.

Billie Eilish rada nosí široké outdoorové nohavice s oversize mikinou a športovou obuvou. Kto povedal, že horské oblečenie je dobré len na turistické trasy?

Billie Eilish outdoorových nohaviciach The North Face

Ak ste praktický človek a vášmu každodennému štýlu dominujú športové prvky, určite odporúčame kúpiť si batoh The North Face (v ponuke sú modely so samostatným, plochým vreckom na notebook) alebo priestrannú športovú tašku, ktorú využijete aj na outdoorové aktivity, výlety a do posilňovne.

Zaujímavosťou je, že značka The North Face predáva aj pohodlné, ležérne pánske košele, teplé papuče a šľapky. Aj keď ceny produktov americkej outdoorovej značky nie sú nízke, môžeme potvrdiť, že ich kvalita a odolnosť za tú cenu stojí. Ide o takmer nezničiteľné produkty, ktoré podporujú pomalú módu a trvalo udržateľný rozvoj.

Poznáte už históriu a sortiment The North Face? Pozrite, ktoré produkty sa oplatí pridať do vášho šatníka!

Mohlo by vás zaujímať >>> 5 vecí, ktoré musíte vedieť o talianskej značke Pinko

Hlavná fotografia: Photo by Jeremy Moeller/Getty Images

Trendy a Tipy
Insta News