Hľadať...

Najdôležitejšie trendy v dámskej móde na rok 2023 – tieto odevy a doplnky ovládnu naše šatníky!

Módne trendy sa menia takmer každú sezónu, no nájdu sa aj také, ktoré vydržia aj niekoľko rokov. Dizajnéri nám z obavy o klímu čoraz častejšie namiesto toho, aby sa prekonávali v módnych novinkách, naservírujú rovnaké prvky oblečenia v trochu inej verzii. Prešiel okrem iného aj rok 2022 v znamení fuksiovej a fialovej v odtieni Veri Peri, dámske oversize kostýmy nosené s balerínkami a priehľadnými naked dress. Ktorý z týchto trendov bude v móde aj v roku 2023?

Od ultrakrátkej sukne, ktorú propaguje Miu Miu, až po priehľadné blúzky a šaty – pozrite sa, aké trendy z roku 2022 budú TOP aj v roku 2023.

Nohavice s nízkym pásom, džínsové elementy šatníka, topy s viazaním pri krku, velúrové športové súpravy a korzety kraľovali roku 2022. Ako je zrejmé z milánskeho týždňa módy, ktorý oznamuje trendy na sezónu jar-leto 2022/2023, prvky charakteristické pre módu rokov 2000 budú módne aj v roku 2023. My ich však interpretujeme nanovo a budeme nosiť podľa našich predstáv.

Trendy w modzie 2023

Diesel
Fot. Estrop/Getty Images

Najpárty outfit roku 2022, ktorý nosia takmer všetky hviezdy a trendy? Jednoznačne šaty s výrezmi – či už na chrbte, dekolte alebo na bokoch. Na prehliadkových mólach svetových značiek je vidieť, že v roku 2023 budeme stále ochotné odhaľovať telo.

Trendy w modzie 2023

Mônot
Fot. Peter White/Getty Images

Ak vás v roku 2022 prekvapila popularita farieb ako intenzívna červená, kobaltová či fuksiová, je načase si na ne zvyknúť, pretože výrazné farby budú TOP aj v roku 2023. Prehliadkovým mólam dominovala fialová v odtieni Veri Peri a slnečná žltá, v outfitoch trendsetteriek sa zas ujal limetkový odtieň.

Mohlo by sa vám páčiť: Farba roka 2023 od Pantone je zvolená! Pozrite si oblečenie a doplnky v odtieni Viva Magenta

Trendy w modzie 2023

Stella McCartney
Fot. Pascal Le Segretain/Getty Images

Čistý trend, teda móda priehľadných šiat, je príkladom dlhodobého trendu, ktorý je známy už niekoľko rokov. Aj v roku 2023 bude pokračovať, pretože návrhári navrhujú nahradiť naked dress s trblietavými kryštálmi za minimalistické topy a šaty v štýle spodnej bielizne, vhodné na každodenné nosenie.

trendy w modzie 2023

Tory Burch
Fot. Victor VIRGILE/Gamma-Rapho via Getty Images

Módne trendy na rok 2023 ukazujú, že mini dĺžke sa stále darí. Plisované minisukne, ktoré propaguje módny dom Miu Miu, patrili už minulé leto medzi najobľúbenejšie a zdá sa, že budú rovnako žiadané aj v nasledujúcej sezóne. Geometrické sukne v duchu space age budú módne aj v roku 2023, ako napríklad u JW Anderson a Loewe.

Na prehliadke Versace, prezentujúcej kolekciu jar-leto 2023, sa po móle prešli modelky vo farebných šatách a so závojmi, ktoré v kombinácii s tmavým mejkapom pripomenuli postavy z filmu Tima Burtona. Módny dom Schiaparelli zasa predstavil korzetové šaty s velúrovou úpravou. Výsledok? V roku 2023 bude odvážne čierne oblečenie inšpirované gotickým chic v uliciach ešte viditeľnejšie, a to nielen vďaka dizajnérom, ale aj vďaka televíznemu seriálu “Wednesday”.

Hlavná fotografia: Photo by Christian Vierig/Getty Images

Páčil sa vám tento článok? Zdieľajte!
Insta News